ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Жовте золото

Що таке жовте золото? Чому жовтий колір золота не завжди є свідотством його високої чистоти.

жовте золото

Жовте золото — класичний варіант сплаву золота. Золото жовтого кольору протягом багатьох століть вважалося єдиним видом справжнього золота, оскільки жовтий колір — це колір чистого золота, а тому до сплавів золота інших кольорів довгий час ставилися зневажливо. Тільки лише в останнє сторіччя сплави золота інших кольорів отримали популярність.

Жовтий колір золота не завжди є свідотством його високої чистоти. Як відомо, чисте золото дуже м'яке, а тому його рідко безпосередньо використовують при створенні ювелірних виробів. Зазвичай, для додавання міцності до чистого золота додають срібло і трохи міді, що, зазвичай, робить колір золота трохи світлішим. Такі сплави золота зазвичай мають 585 або 750 пробу.

Жовте золото популярне в Європі в якості металу для обручок. При цьому прийнято вважати, що жовте золото символізує теплоту і любов подружжя. Однак, сучасні тенденції в моді більше схиляються до використання білого золота або навіть платини, що використовуються в якості матеріалу для обручок. Біле золото може бути кращим, оскільки набагато краще жовтого золота поєднується з діамантами. Жовте золото також, зазвичай, програє білому золоту і особливо червоному золоту по стійкості до подряпин і зносу. Проте у жовтого золота все ж є певні переваги. Наприклад, для досягнення чистоти кольору виробів з жовтого золота зовсім не обов'язково періодично покривати родієм, як це зазвичай робиться у випадку білого золота. Жовте золото краще поєднується зі смаглявою шкірою. Також, слід зазначити, що в деяких країнах (включаючи Росію й Україну) до білого золота досі додають нікель, це приблизно в 12% випадків призводить до алергічних реакцій у тих, хто часто носить такі прикраси. Алергічні ж реакції на мідь і цинк, які можуть в жовте золото, зустрічаються набагато рідше.

Жовтий колір візуально є найбільш яскравим з основних кольорів спектра, тому цей колір людина помічає в першу чергу, з цієї ж причини жовтий є стимулюючим кольором, який сприяє збільшенню концентрації та уваги. Жовтий колір золота здавна символізував колір сонця, часто його асоціюють з кольором, що символізує відкритість, свободу і радість життя.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua