Золото на століття? Вся правда про золото! |
Золото яке не можна подряпати
Вчені Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) створили матеріал з вмістом золота відповідним 750-ій пробі, яке твердіше загартованої сталі і який майже неможливо подряпати. Цього вдалося досягти комбінуючи сплав золота з карбідом бору — дуже твердою керамікою, яку використовують в куленепробивних жилетах. Твердість такого надміцного золота, вимірювана за методом Вікерса, відповідає 1000 HV, в той час як твердість загартованої сталі складає всього 600 HV. Таким чином, такий матеріал практично неможливо подряпати нічим крім алмазу. Цей матеріал — результат трирічної співпраці між Механічною Лабораторією Металургії в Інституті Матеріалів EPFL під керівництвом професора Андреаса Мортензена, і швейцарською компанією з виробництва годинників Hublot.
Процес отримання цього матеріалу достатньо складний. Порошкоподібний карбід бору нагрівається до температури в 2 тис. градусів за Цельсієм, при цьому відбувається процес, званий спіканням. Золото подається в пори цієї заготовки під тиском і потім, твердіючи там, утворює монолітний матеріал вже без пор. Оскільки для лиття використовується сплав чистого золота з невеликою добавкою алюмінію (3%), який необхідний для збільшення міцності, то виходить, що кінцевий матеріал має наступний склад: 3% алюмінію, 75% золота і 22% карбіду бору, що за вмістом золота відповідає сплаву 750-ї проби.
Як відомо, золото дуже м'який матеріал. Створення нового матеріалу без добавок великої кількості інших речовин було основним завданням для науковців з EPFL. Вони змогли з нею впорається створивши композитний матеріал. Як відомо, в таких матеріалах складові його речовини в основному зберігають притаманні ним властивості на відміну від сплавів, в яких речовини перемішуються на молекулярному або атомарному рівні і тому, в цьому випадку, їх властивості часто змінюються радикальним чином.
Дослідники з EPFL звичайно не є першими, хто намагався створити Надтверде золото. Однак, вони першими змогли досягти такої твердості при такому великому вмісті золота. Перший годинник з надтвердого золота був представлений в 2012-му році на виставці годинників і ювелірних виробів в Швейцарії в Базелі.
Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.
Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua