ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Червоне золото

Що таке червоне золото? Чому червоне золото називають російським золотом?

червоне золото

Що таке червоне золото? Червоне золото — це сплав золота з великим вмістом міді. Насиченість кольору визначається вмістом міді — чим вона вища, тим більше виражений червоний відтінок має золото. Червоне золото зазвичай містить 59% золота і 41% міді (585 проба). Іноді вважають синонімами поняття червоне золото та червоне золото. Червоне золото дійсно також відноситься до червоного золота, але при цьому має більш високу пробу, ніж звичайні сплави цього виду.

У Росії золото з червоним відтінком було популярне ще на початку дев'ятнадцятого століття, цінується воно на території колишнього CРCР і тепер, тому таке золото іноді називають Російським золотом. За деякими даними вироби з червоного золота становлять майже 60% всього обсягу вітчизняного ринку. А ось в Європі традиційно цінується золото з жовтуватим відтінком, червоне ж золото вважається низькосортним: по-перше, це сплав дуже низької проби для виготовлення ювелірних виробів, по-друге, не дуже добре поєднується з дорогоцінними каменями (наприклад алмази чистої води у виробах з червоного золота можуть виглядати злегка жовтуватими, що візуально істотно знижує їх якість), і, нарешті, вважається, що значний вміст міді занадто сильно спотворює благородний жовтий колір. Однак при цьому потрібно відзначити, що саме таке золото можна носити щодня, на відміну, наприклад, від італійського жовтого, оскільки за рахунок міді та інших легуючих елементів червоне золото є набагато твердішим і не схильне до швидкого стирання.

Завдяки тому, що червоне золото більш міцне, з нього можна робити тонкі ажурні прикраси, які можуть існувати достатньо довго. Вітчизняні ювеліри отримують справжні витвори мистецтва, переплітаючи дуже тонкий дріт з діамантами та іншими дорогоцінними каменями. Досі можна знайти дивовижні ювелірні вироби з червоного золота, зроблені ще в дореволюційній Росії.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua