ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Чисте золото

Що таке чисте золото?

чисте золото

Що таке чисте золото? Чисте золото — це умовне поняття, хімічно абсолютно чистого золота в природі в скільки — небудь значній кількості не існує, хоча звичайно можна отримати окремі атоми абсолютно чистого золота. Золото, що добувається в природних родовищах, містить безліч домішок. Самородне золото — це також не хімічно чисте золото, в ньому завжди є домішки, часто в значній кількості, наприклад від 2 до 50% срібла, до 20% міді, а також залізо, ртуть, платина, вісмут, свинець та інші речовини. Природний сплав золота, що містить до 30% срібла і трохи міді, римляни називали електрум, стародавні греки — електрон за його жовтий колір, адже на давньогрецькому elektor — це променисте світило, сонце, звідси і грецьке elektron — бурштин. До речі саме з такого сплаву золота були зроблені перші монети.

Для очищення золота виконують так зване афінування. Однак, технології стовідсоткової очищення золота від домішок не існує. Вміст золота у виробах позначають пробою. Згідно з вимогами до злитків золота стандарту London good delivery чистота металу повинна бути не нижче 995 проби (чистота 99,5%), звичайна ж проба злитків становить 999,9, таке золото іноді називають чотири дев'ятки, його чистота відповідає 99, 99%. В особливих випадках в промисловості використовується золото з чистотою до 99.999%, але коштує таке золото виключно дорого. Золото з пробою 999 (три дев'ятки) має яскраво жовтий колір і саме таке золото в ювелірній промисловості прийнято називати чистим. Іноді, однак, цієї чистоти не достатньо і для створення високоякісних ювелірних виробів використовують золото з пробою 999,9.

На сході дуже популярні ювелірні прикраси з чистого золота, в Китаї його називають Чук Кам або Чук Пак Кам, що в дослівному перекладі означає правильне золото, його чистота відповідає пробі 990. У країнах же європейської традиції, ювелірні прикраси зазвичай не роблять цілком з чистого золота. Як відомо, чисте золото дуже м'яке і пластичне. Для додавання міцності золото сплавляють з іншими елементами: сріблом, міддю, платиною, паладієм та іншими. Таким чином, може бути отримано червоне золото, рожеве золото, біле золото, коричневе золото і навіть чорне золото.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua