Хоча золото і не тьмяніє з часом як срібло, воно може легко забруднитися. Спробуйте ці методи для очищення ваших кілець, браслетів, намиста та інших ювелірних прикрас із золота.
Очищення засобом для миття посуду
-
Капніть кілька крапель рідкого миючого засобу для посуду в миску теплої води. Перемішайте. Для кращого результату можна використовувати газовану воду бажано демінералізовану. Вуглекислота допоможе розм'якшити забруднення і видалити їх залишки.
-
Опустіть виріб у розчин на 15 хвилин.
-
Почистіть виріб зубною щіткою з м'якою щетиною. Краще не використовувати жорстку щетину, оскільки вона може подряпати поверхню. Найкращим варіантом звичайно будуть спеціальні щітки для чищення ювелірних виробів.
-
Ретельно обполосніть виріб у теплій проточній воді.
-
Протріть досуха м'якою тканиною.
Метод з аміаком
-
Не застосовуйте цей метод надто часто. Цей метод дуже ефективний, проте, якщо робити це часто, можна пошкодити вироби з золота (аміак може змусити потьмяніти навіть платину).
-
Змішайте одну частину аміаку з шістьма частинами води.
-
Опустіть виріб у розчин не більше ніж на одну хвилину. Заздалегідь приготуйте яке-небудь ситечко, щоб бути готовим швидко вийняти всі ваші коштовності.
-
Дуже ретельно прополощіть вироби під проточною водою.
-
Висушіть вироби м'якою тканиною придатною для дуже м'якого полірування.
Чистка виробів із золота з дорогоцінними каменями
-
Ні в якому разі не опускайте вироби з приклеєними дорогоцінними каменями у воду повністю, оскільки є рис. розчинити клей.
-
Витріть виріб м'якою тканиною змоченою декількома краплями засобу для миття посуду.
-
Протріть виріб від миючого засобу тканиною змоченою у чистій воді.
-
Покладіть або підвісьте виріб сушитися таким чином, щоб волога не могла зібратися поблизу місць кріплення каменів.
Метод із зубною пастою
-
Цей метод можна використовувати для коштовностей із золота, які ви носите постійно.
-
Використовуйте стару зубну щітку з зубною пастою, щоб м'яко очистити виріб від бруду. Пасту також можна нанести на тканину для полірування. Ваші коштовності засяють як нові, однак, досягається це за рахунок трохи більшого зносу виробів, що, зазвичай, не є критичним для тих коштовностей, які носяться постійно.
Метод кип'ятіння
-
Цей метод не рекомендується використовувати для виробів з дорогоцінними каменями. Метод може бути ефективний якщо потрібно видалити жир, масло або віск. Занурте виріб у воду на деякий час і забруднення спливуть на поверхню води. Для кип'ятіння бажано використовувати м'яку воду, наприклад, очищену методом зворотного осмосу.
Поради
-
Стійкі жирові забруднення можна спробувати видалити спиртом (якщо звичайно дорогоцінні камені в ваших ювелірних виробах не приклеєні).
-
Чистку ювелірних виробів, які для вас особливо важливі, варто довірити професіоналові з ювелірної майстерні.
-
Зберігайте ювелірні прикраси з золота так, щоб максимально запобігти утворенню подряпин, особливо в дорозі і при транспортуванні. Для цього кожен виріб потрібно зберігати в окремому платтяному мішечку.
-
Не використовуйте відбілювачі. Взагалі кажучи, не варто чистити золото будь-яким засобом містить хлор, оскільки це може призвести до незворотнього знебарвленню поверхні.
-
Перед чищенням виробів з алмазами переконайтеся, що кріплення все ще є надійним, щоб не втратити камінь в процесі чищення.