ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Мокуме

Що таке Мокуме? Мокуме або мокуме-гане (木 目 金) — композитний матеріал з видимою шаруватої структурою, утвореною комбінацією різних металів.

мокуме

Що таке Мокуме? Мокуме або мокуме — Гане (木 目 金) — композитний матеріал з видимої шаруватою структурою, утвореною комбінацією різних металів. Назва мокуме — Гане перекладається з японської як деревовидний метал (Моку = деревина, ме = очей і Гане = метал), воно походить від одного із способів кування і обробки мечів японських самураїв.

Цей спосіб був винайдений в 17-м столітті майстром Денбей Шоамі (1651-1728). Самураї в середньовіччі були правлячим класом в Японії, а тому демонстрація свого статусу і скарби мали для них дуже важливе значення. Одним з таких знаків було прикраса поверхні самурайських мечів катана, яке створювалося за методикою мокуме-гане. При використанні цього методу тонкі аркуші металів складаються у певній комбінації і спікаються разом, після цього верстви згинаються і пресуються, дозволяючи створювати унікальні візерунки з металу, які ніколи не повторюються. Деякі з таких візерунків дійсно нагадують фактуру дерева. З'єднання металів відбувається при високій температурі так, що достатньо чітка межа розділу між металами, що з'єднуються створюється без участі припою. Весь процес дуже трудомісткий і витратний, а також вимагає високого ювелірного майстерності, тому лише в останні десятиліття невелике число компаній взялися за відродження мокуме-Гане. В даний час ювелірні прикраси з використанням золота, срібла, платини та інших дорогоцінних металів, вироблені за технологією мокуме-Гане, набувають все більшої популярності.

У російській мові поки немає сталої визначеності з приводу правильності написання мокуме Гане, зустрічаються також наступні варіанти написання: мокуме Гані і мокуме Гані.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua