ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

500-та проба золота

Ціна одного грама золота 500-ї проби. Переваги та недоліки 500-ї проби золота

П'ятисота проба золота — малопоширений сплав. Справа в тому, що золото 500-ої проби має ряд помітних недоліків: низька ливарність і сильна залежність забарвлення від співвідношення міді та срібла в сплаві. Сплав 500-ї проби входить до числа проб дозволених для виготовлення ювелірних виробів, однак через зазначені недоліки практично ніколи не застосовується. Тим не менш, цей сплав часто використовують при здійсненні пробірного нагляду. У Великобританії і США прийнята каратна система вираження кількості золота в сплавах, за цією системою золото 500-ої метричної проби відповідає 12-ти каратному золоту. До складу сплаву 500-ї проби крім золота входить лише мідь і срібло, в залежності від співвідношення цих металів у сплаві його колір може бути червоним, блідо-жовтим або зеленуватим.

Склад ювелірних сплавів 500-ї проби
Масова частка,% Колір сплаву
золота срібла міді
50,0 10,0 40,0 червоний
50,0 28,0 22,0 блідо-жовтий
50,0 37,5 12,5 зеленуватий

Скільки коштує золото 500-ої проби?

Виходячи з вартості чистого золота ( гривень за грам ) ціна одного грама золота 500-ї проби складе приблизно  грн/г. Дуже приблизно можна сказати, що в магазині ювелірний виріб з урахуванням вартості його виготовлення і торгових націнок буде коштувати в півтора-два рази дорожче (і більше) від ціни, розрахованої за вмістом чистого золота, тобто, зазвичай, не менше гривень за грам.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua