ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Золотий фіксинг

Золотий фіксинг — хто визначає ціну золота?

Золотий фіксинг визначає ціну золота, прийнятої в якості точки відліку виробниками золота споживачами, інвесторами та центральними банками. Перший золотий фіксинг відбувся 12 вересня 1919 р. Спочатку було п'ять членів-засновників: NM Rothschild & Sons; Mocatta & Goldsmid; Samuel Montagu & Co.; Pixley & Abell; та Sharps & Wilkins. В даний час в процедурі золотого фіксингу беруть участь представники п'яти найбільших банків світу:

  1. Scotia-Mocatta — наступник Mocatta & Goldsmid і частини Bank of Nova Scotia
  2. Barclays Capital — замінив компанію NM Rothschild & Sons, після її відмови від участі
  3. Deutsche Bank — власник Sharps Pixley, безпосередньо злиття компаній Sharps Wilkins з Pixley & Abell
  4. HSBC — власник компанії Samuel Montagu & Co.
  5. Société Générale

Кожен з учасників є членом Лондонської асоціації золотого ринку (London Bullion Market Association).

Золотий фіксинг здійснюється два рази на день за допомогою спеціалізовано організованою телефонної конференції. На початку процедури встановлення фіксингу голова оголошує про ціну відкриття іншим 4 учасникам, які передають цю ціну своїм клієнтам, і на підставі отриманих від них замовлень повідомляють, що готові купити або продати золото. Якщо знаходяться як покупці, так і продавці, то учасників просять вказати скільки саме золота вони готові купити або продати. Якщо ж для ціни, оголошеної при відкритті, знаходяться тільки покупці або тільки продавці, а також, якщо кількість золота, яке готові купити і продати, істотно розрізняються (при цьому говорять, що ціна незбалансована), то процедура повторюється. По закінченні голова оголошує, що ціна зафіксована. Потрібно відзначити, що ціна вважається збалансованою, якщо сумарні заявки на купівлю та продаж відрізняються не більше ніж на 50 злитків. Процедура фіксингу продовжується до тих пір, поки не буде встановлена ​​ціна, яка задовольняє і покупців, і продавців. Клієнти можуть заздалегідь визначити свої замовлення або ж змінювати їх на свій розсуд в процесі встановлення фіксингу. Щоб гарантувати, що ціна не буде зафіксована поки на це не погодяться всі учасники, у кожного з них є словесний прапор і голова не може зафіксувати ціну поки хоча б один прапор піднятий.

Джерело: goldfixing.com


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua