ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Алергія на золото

Чи буває алергія на золото? Омани і факти.

Золото дуже інертний метал: не окислюється ні на повітрі, ні у воді, розчиняється тільки в так званій царській горілці (суміші концентрованих азотної і соляної кислот). До теперішнього часу не зафіксовано жодного випадку алергії на чисте золото. Те, що в побуті називають алергія на золото — це зазвичай алергія на інші метали, які входять до складу ювелірних сплавів. Так, наприклад, в найбільш популярному сплаві золота 585-ої проби безпосередньо чистого золота міститься приблизно 59%, решта — це добавки, необхідні для збільшення міцності. У сплави золота найчастіше додають мідь і срібло, однак можуть додавати і інші метали, наприклад, в так зване біле золото можуть також додавати достатньо багато нікелю. Серед інших металів, що використовуються в ювелірних виробах, найчастіше спостерігається алергія саме на нікель (приблизно у 17% жінок і 5% чоловіків), внаслідок чого в Євросоюзі не так давно заборонили використовувати нікель в ювелірних виробах. Алергія на мідь і срібло зустрічається набагато рідше. Якщо сплав, з якого виготовляли прикрасу, кустарного виробництва, то в ньому може міститися значна кількість кобальту, хрому, цинку та олова. Ці метали також можуть викликати алергічні реакції (особливо кобальт і хром).

Якщо у вас спостерігається алергія на сплав золота, то в першу чергу слід зняти з себе вироби, що викликають алергію. Далі слід перевірити чи є золото справжнім. Перевірку сплаву можна зробити в будь ювелірної майстерні або навіть у ломбарді. Якщо вміст золота відповідає пробі, то бажано звернутися до дерматолога, який може допомогти визначити яка саме речовина викликає алергію. Відзначимо, що алергія може проявитися не відразу: спровокувати алергічну реакцію можуть деякі види косметики і зміни у складі поту.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua