ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Прогноз курсу золота за 2011 рік

Прогнози курсу золота зроблені в 2011-му році

Прогнози курсу золота за 2011 рік

Обвал цін на золото

Котирування золота вперше з січня 2009 р. впали нижче середнього за останні 200 днів рівня, що становить $1619/тр. унц. Експерти побоюються, що ринок дорогоцінних металів зануриться в затяжний обвал, затягуючи вниз нафту та споживчі товари.

Занурення котирувань нижче середнього рівня за 200 днів — поганий знак для будь-якого активу. Проходження цієї позначки інвестори вважають сигналом для зміни довгострокової тенденції.

В середу ринок золота завершив найкрутіше сходження з 1975 р. Після зростання цін на 125% з моменту початку поточного циклу зростання до досягнення точки максимуму в нинішньому році золото подешевшало на 16%, — йдеться в звіті інвестиційної компанії Bespoke Investment Group.

Той факт, що котирування жовтого металу вчора впали нижче його 200-денної усередненої ціни, створює все більше панічних настроїв на ринку, таких як вчорашню заяву економіста Деніса Гартмана про настання ведмежого тренда. Враховуючи, що золото не порушувало критичну відмітку з початку 2009 р., можна припустити, що воно втратить в ціні $100 за зовсім небагато торгових днів, — зробив висновок старший аналітик ринку металів Kitco Metals Джон Надлер.

За прогнозами Деніса Гартмана, що передбачив обвал цін на дорогоцінні метали в 2008 р., золото в нинішньому циклі опуститься до $1475 / тр. унц. — На 23% нижче встановленого у вересні 2011 р. історичного максимуму в $1923/тр. унц.

Зниження золотих котирувань експерти інвестиційного банку HSBC пояснюють побоюваннями падіння попиту на золото в Китаї та Індії, на частку яких припадає приблизно 55% від загального обсягу продажів золотих ювелірних прикрас у світі.

Посилення долара, у свою чергу, відбиває в інвесторів бажання переказувати кошти в тихі гавані, до яких іноді зараховують ринок золота. У вівторок Федеральна резервна система (ФРС) США зміцнила впевненість в американській валюті, запевнивши, що економіка Штатів утримує темпи зростання і не потребує кількісного пом'якшення або інших нових стимулах.

За словами глави департаменту біржової торгівлі компанії Stifel Nicolaus & Co Дейва Лутза, котирування золота можуть впасти дуже швидко, оскільки інвестори вкладають мільярди в злитки дорогоцінних металів, коли ескалатор піднімається, і зістрибують з нього, коли він починає опускатися вниз. Першою зупинкою може стати позначка $1500 / тр. унц., за цим, за прогнозом Дейва Лутз, послідує зниження до $1400 / тр. унц. до кінця грудня, якщо ФРС не візметься закачувати на ринок доларів.

Прогноз обвалу курсу золота за даними: Економічні звістки

15.12.2011


Попит буде рухати ціну золота вгору

За розрахунками Всесвітньої ради по золоту, з початку року світові центробанки поставили сорокарічний рекорд по скупці цього металу, придбавши 350 тонн. До кінця року ця цифра може скласти 450 тонн. У третьому кварталі 2011 року світовий попит на золото виріс на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Підвищений попит на золото пов'язаний з двома чинниками. Це нестабільність ситуації навколо боргової кризи в Європі, а також зростання держборгу в США і невизначеність навколо джерел його погашення. Незначна стабілізація обстановки спочатку осені не мала продовження, тому інвестори будуть і далі йти в менш ризикові активи — зокрема, в золото, — вважає Анатолій Косів.

За його словами, такий попит буде рухати ціну золота вгору. Що протягом півроку може призвести до вартості однієї унції металу в $2100 - 2200 при сьогоднішній ціні в $1700 - 1800. Схожі прогнози раніше давали інвестиційні банкіри JP Morgan, Credit Suisse, UBS, Citigroup.

Прогноз курсу золота на перше півріччя 2012 року з даними: versii.com

30.11.2011


Передумови для зростання інвестиційного зберігаються

Характер попиту на золото змінився, але в цілому він істотно виріс — на 6-7% в III кварталі. Індійські ювеліри незадоволені волатильністю і високими цінами, але інвестиційний попит виріс на 33%. Центробанки купили понад 140 тонн золота — це абсолютний рекорд! Я хочу сказати, що бульбашки на ринку золота немає: фізичний попит скоротився, зате всі передумови для зростання інвестиційного зберігаються — Європа зі своєю кризою суверенного боргу і США з дебатами про дефіцит бюджету будуть поперемінно залишатися в центрі уваги протягом як мінімум року. — Упевнений керуючий директор з інвестицій World Gold Council Маркус Граб.

Прогноз курсу золота за матеріалами: rbc.ru

18.11.2011


Citigroup підвищив прогнози щодо цін на золото

Банк Citigroup в понеділок підвищив прогнози щодо цін на золото і срібло в 2012 і 2013 році. У банку чекають відновлення динаміки цін на обидва метали після недавнього падіння.

Це станеться, на думку експертів банку, на тлі того, що макроекономічні та фінансові чинники, які посилювали зростання цін в останні три роки, згідно з прогнозом, збережуться в наступні 12-18 місяців.

У Citigroup підвищили прогноз за цінами на золото в 2012 році до 1950 доларів з 1650 доларів, а за цінами в 2013 році — до 1745 доларів з 1500 доларів.

Прогноз зростання курсу золота в 2012-2013 роках за матеріалами: Азіатський репортер.

25.10.2011


Швейцарські банкіри відзначають нову роль золота в сучасному світі і прогнозують подальше зростання його вартості

Швейцарські банкіри відзначають нову роль золота в сучасному світі і прогнозують подальше зростання його вартості. Золото вступило в нову фазу, і тепер його використовують не тільки як актив-притулок в періоди невизначеності, а й як інструмент, більше відноситься до ризикованих активів: показують дослідження фахівців швейцарського банку UBS.

Банк знизив прогноз за середньою ціною золота за підсумками 2011 року до 1615 доларів з 1665 доларів за унцію, пославшись на корекцію прогнозів з урахуванням поточних цін і вплив зростання долара. У той & nbsp; же час аналітики UBS очікують, що в 2012 році золото буде в середньому коштувати 2075 доларів.

Хоча більш сильний долар — це необов'язково добре для золота зокрема і для сировинних товарів в цілому, ринок золота багато разів демонстрував, що це не таке вже й нездоланна перешкода, — заявив аналітик UBS Едель Талі. — Проте в якомусь сенсі динаміка ринку золота змінилася. Золото більше не розглядається виключно як актив, що купується на хвилі небажання ризикувати. Замість цього останнім часом у цін на золото намітилася позитивна кореляція з цінами на ризиковані активи.

Прогноз курсу золота на 2011-2012 рік за матеріалами: УКРІНФОРМ

17.10.2011


Золото продовжить зростання в 2012

Криза боргу в євро вже викликала пікове підвищення ціни на золото — до позначки 1900 USD за унцію. Таке надзвичайне і швидке зростання ціни пояснюється головним чином тим, що інвестори віддають перевагу більш безпечні категорії інвестицій. Відкориговані недавно прогнози свідчать про можливість приєднатися до цих інвесторам. Наша прогнозна модель, що базується на фундаментальних принципах, демонструє зростання ціни на золото до 2200 USD за унцію на кінець 2012 року, — заявила експерт з досліджень Вероніка Ламер. Зокрема, на користь цієї моделі свідчать реальні процентні ставки, які, за прогнозами, будуть залишатися негативними. З макроекономічної точки зору, низький рівень реальних процентних ставок і ослаблення середньозваженого курсу долара США є двома важливими передумовами для підвищення ціни на золото. І повідомлення Федерального резерву про те, що він не має наміру підвищувати процентні ставки на тривалий період часу, і очікуване падіння процентних ставок у єврозоні підтверджують наш поточний позитивний прогноз щодо ціни на золото, — аналізує Ламер.

Прогноз курсу золота на 2012 рік за матеріалами: Райффайзен Банк Аваль

29.09.2011


Зліт золота: бульбашка або не бульбашка

Ціна на золото перевищила 1800 доларів за тройську унцію в другій половині серпня 2011 Західні банкіри впевнені, що це не межа і можна чекати подорожчання в найближчі роки і до 2000-2300 доларів за унцію.

Чутки про другу хвилю кризи підштовхують приватних інвесторів до покупки золота. Тим більше що за останні два місяці ціна на жовтий метал вже виросла на 16% і навіть перестрибнула позначку в 1800 доларів за унцію. Подібний темп зростання випереджає навіть найоптимістичніші припущення експертів, зроблені в кінці 2010 року. Тоді більше ніж на 1500-1600 доларів за тройську унцію ніхто і не розраховував. Але навіть ці прогнози здавалися далекими від дійсності.

Адже золото росте вже не перший рік поспіль. Якщо точніше, золотий марафон триває вже 11 років. Іноді темпи подорожчання бували дуже вражаючими. З моменту оприлюднення першого звіту по золоту п'ять років тому ціна зросла на 140%, — наводить приклад аналітик Erste Group Рональд Штеферль. У 2010 році інвестори змогли заробити на золоті не менше 30%.

У зв'язку з борговою кризою в Європі багато західних аналітиків вже переглянули свої прогнози на 2011-й і заявляють про те, що золото може подорожчати до кінця року і до 1900-2000 дол. за унцію. Самий немислимий екстремал — інвестиційний банк JP Morgan, який припустив, що до кінця 2011 року золото може подорожчати і до 2500 дол. за тройську унцію (днями банк також погіршив прогноз зростання світової економіки). Більш стримані прогнози дає англійський банк Standard Chartered, аналітики якого вважають, що 2000 дол. вартість дорогоцінного металу досягне тільки до 2014-го.

Однак настільки швидко виріс золотий бульбашка може і лопнути. Наприклад, Джордж Сорос та Ерік Міндіч, які вважаються найбільшими гравцями на ринку золота, вже знижують свої запаси золота в трасти. Сигналом до відступу може стати вихід деяких країн Європи з боргової кризи і зниження інфляційних очікувань у всьому світі. Але навряд чи всі ці проблеми можуть вирішитися в найближчі місяці і навіть рік, а, відповідно, потенціал для заробітку на дорогоцінному металі все ж є, і чималий.

Джерело інформації про зростання ціни на золото в 2011-2014 роках: dengi.ua

12.09.2011


Падіння ціни на золото буде нетривалим

Після рекордного зростання на початку серпня золото продовжує не менше швидко здавати свої ринкові позиції. Так, в останні 3 дні цей дорогоцінний метал втратив більше 10% своєї вартості. Корекція пояснюється зниженням вірогідністю 3-ї хвилі кількісного пом'якшення економіки США, яка (хвиля) підвищила б привабливість золота для інвесторів. Втім, швидше за все, корекція буде недовгою.

Проте є думка, що зменшення цін на золото лише короткострокова корекція, оскільки фундаментальні чинники, що стоять за трендом їх росту, не змінилися. Так, за словами аналітика Джуліана Філіпса, в поточних умовах, коли центробанки скуповують золото, ледь воно з'являється на ринку корекції неглибокі.

Аналітики BNP Paribas в середу підвищили прогноз вартості золота в 2012 г з $1600 до $2080 за унцію. Вони вважають, що ціни на метал досягнуть піка, як тільки США почнуть посилювати монетарну політику можливо, в 2013 р.

Втім, якщо ситуація в економіці значно покращиться, підвищення ставок допускається і раніше цього терміну. Прогнозується, що золото подорожчає до $2000/унція ще до кінця року.

Прогноз курсу на золото за матеріалами: РБК-Україна.

26.08.2011


У довгостроковій перспективі золото буде продовжувати рости

Ціни на золото можуть впасти в короткостроковій перспективі, оскільки президент США Барак Обама заявив про досягнення угоди з питання підвищення стелі державного боргу, але довгострокові перспективи металу залишаються позитивним, повідомляє агентство MarketWatch.

Світові проблеми швидко не вирішаться, так що інвестори продовжать вкладатися в активи так званої тихої гавані, щоб зберегти свої кошти. Тому багато зараз вкладаються в золото, — заявила керуюча консультуючої в галузі гірничодобувної промисловості Surbition Associates Pty Ltd. Сандра Клозе. Криза в США — тільки один з факторів, що впливають на ціни, поряд з проблемами в Європі і напруженістю в Північній Африці і на Близькому Сході, вважає вона.

В п'ятницю 29 липня вартість грудневих ф'ючерсів на золото досягла рекордної позначки в $1637,50 за тройську унцію. Ціни виросли на $450 за минулі 12 місяців, причому третина підвищення припала на липень.

Прогноз збільшення ціни на золото за матеріалами: Інтерфакс.

1.08.2011


Обмінний курс золота до паперових грошей буде зростати.

Згідно прогнозам аналітиків Erste Group, протягом наступних 12 місяців очікувана ціна на золото складе $2000. Більш того, експерти вже дискутують про повернення до золотого стандарту.

У щорічному звіті, присвяченому ринку золотих активів, аналітики Erste Group зазначають, що попит на золото з боку інвесторів за 10 років зріс у 10 разів. З моменту оприлюднення першого звіту по золоту п'ять років тому ціна на цей дорогоцінний метал виросла на 140%. У довгостроковій перспективі очікувана ціна на рівні $2300, яку прогнозували експерти три роки тому, тепер може вважатися навіть занадто консервативною, — коментує ситуацію Рональд Штеферль, аналітик Erste Group.

Попит на метал формують передусім Китай та Індія. Крім того, задуматися про золото, як про альтернативний інструмент для інвестування, змусила боргова криза і програми стимулювання економік в пост-кризовий період.

Враховуючи те, що більша частина боргових зобов'язань не була списана або виплачена, проблема зайвої боргу все ще потребує вирішення. Саме тому низькі процентні ставки залишатимуться незмінними і створять ідеальні умови для зміцнення позицій золота, відзначають аналітики Erste Group.

З іншого боку, значне підвищення податків, стимулювання інфляції, зниження вартості валюти або, у результаті, державні дефолт — найболючіші варіанти вирішення ситуації — також залишать золото у виграші. Аналітики рекомендують зберігати в золоті від 5 до 10% портфеля. Адже цей метал залишається відмінною страховкою від найгірших сценаріїв.

Більш того, вже починають говорити про надання золоту того статусу, який воно мало ще років 100 тому. Повернення до золотого стандарту на даний момент не реалістично, але вже починають з'являтися дискусії з цього приводу, — говорить Штеферль. — Про конкретні заходи буде йти мова в разі подальшого зростання напруги. Поки, навіть думка про те, що в 1971 році кожні $25 забезпечувалися однієї унцією золота, здається безглуздою.

Прогноз зростання вартості золота за матеріалами: Київпост.

6.07.2011


Ще якийсь час золото продовжить рух до нових висот

У міру того, як ціна на золото наближається до 1500 доларів за унцію, багато інвесторів думають, чи не пізно намагатися стрибнути на борт. Золото ще далеко від ціни січня 1980 року в 2300 доларів за унцію, і це означає, що воно безумовно може піднятися вище. Крім того, той факт, що золото стабільно показувало хороший результат в останні десять років, не означає його швидке падіння: золото не обов'язково знаходиться в міхурі, який ось-ось лусне; швидше, ще якийсь час воно продовжить рух до нових висот. Тривалість цього періоду невідома, але сьогоднішня економічна та політична середа, а також зростаючий попит на ринках, що розвиваються, вказують на продовження підйому золота. Жан Фольгер.

Прогноз зростання вартості золота за матеріалами: theomniguild.com.

16.06.2011


Золото, як і раніше користується дуже хорошим попитом

Аналітики HSBC зазначають, що, хоча ціна золота і скорегувалась з рекордних максимумів, метал і раніше користується дуже хорошим попитом на спадах. У банку звертають увагу на те, що геополітична напруженість в MENA зберігається, ціни на сировину залишаються достатньо високими, фіскальні проблеми не вирішені, а грошово-кредитна політика основних ЦБ раніше дуже м'яка, у зв'язку з чим аналітики ухвалили рішення підвищити прогноз за середньою ціною золота на цей рік з $1450 до $1525 за тройську унцію. У HSBC також підвищили прогноз за середньою ціною срібла з $26 до $34, звертаючи увагу на те, що зростання видобутку і більш висока пропозиція срібного брухту з успіхом абсорбується представниками промисловості. Інвестори також зберігають інтерес до покупки на спадах, хоча ціни достатньо високі, особливо порівняно із золотом, і в HSBC вважають, що в найближчі два роки рівень цін на метал буде більш помірним: прогноз на 2012 становить $29, на 2013 - $24 за тройську унцію. Прогнози банку по золоту на ці роки складають $1500 і $1450 відповідно.

Що ж стосується металів платинової групи, то тут HSBC також підвищив прогнози на 2011 рік: з $1750 до $1850 для платини і з $750 до $825 для паладію. Прогноз по платині на 2012 рік становить $1750, на 2013 - $1650 за тройську унцію, тоді як відповідні прогнози по паладію становлять $750 і $725 за тройську унцію.

Прогноз зростання ціни на золото за даними: forexpf.ru.

15.05.2011


Сорос здивував аналітиків, почавши продавати золото і срібло

Американський мільярдер і знаменитий інвестор Джордж Сорос почав позбуватися золота і срібла, незважаючи на прогнози аналітиків щодо того, що ціни на дорогоцінні метали продовжать зростання в довгостроковій перспективі, повідомляє The Business Insider. Відповідно до думки експертів, вартість золота може досягти $4 тисяч за унцію у найближчі роки. У той час як ринковий обиватель може досі думати, що золото ще довго протримається на пікових показниках, — пише видання, — швидше за все, тренд незабаром зміниться. Напередодні ціна на золото досягла рекорду, склавши $1512,47 за унцію. Високі ціни на дорогоцінні метали спровоковані ослабленням долара і зростанням цін на нафту.

Прогноз зростання ціни на золото за даними: Газета.Ru.

04.05.2011


Ми вважаємо, що золото продовжить ралі до 1850-1900 дол/унцію

Експерти налаштовані по відношенню до дорогоцінних металів вельми оптимістично. Ми давно бики по сировині, і особливо по дорогоцінним металам, — Відзначає головний ринковий стратег Bell Curve Trading Білл Стразуло. — Ще кілька місяців тому ми давали нашим клієнтам прогноз по золоту на рівні 1450-1500 дол/унція. Зараз ми вважаємо, що воно продовжить ралі до 1850-1900 дол/унція і тільки після цього почне зниження. Срібло теж продовжить зростання. Традиційно цільовим рівнем для срібла зазвичай називають 50 дол/унція — це максимум 1980р. Однак наш цільовий максимум по сріблу - 100 дол/унція, можливо, навіть трохи вище.

Джерело прогнозу зростання вартості золота: top.rbc.ru.

27.04.2011


Золото продовжує рости в ціні

Золото продовжує рости в ціні, перебуваючи в районі рекордно високих позначок, свідчать дані бірж, — рейтингове агентство S & P, знизивши в понеділок прогноз по рейтингу США на рівні AAA до негативного зі стабільного, підсилило побоювання інвесторів за стан найбільшої в світі економіки.

Червневий ф'ючерс на золото на нью-йоркській біржі Comex подорожчав на 0,1% - до 1495,2 долара за тройську унцію.

Вартість металу наближається до психологічно важливої позначки в 1500 доларів, — наводить агентство Bloomberg думку аналітика KEB Futures Co. Хван Іль Ду (Hwang Il Doo). В цілому позитивний тренд для цін на метал не змінився, і, ймовірно, ця позначка незабаром буде успішно подолана.

Джерело прогнозу для ціни на золото: РИА Новости.

19.04.2011


Очікується рекордне подорожчання золота

За прогнозами експертів ринку, через стимулювання економіки Країни висхідного сонця, може рекордно подорожчати золото. Це пояснюється тим, що інвестори скуповують дорогоцінний метал в очікуванні гіперінфляції, адже центробанки багатьох країн, в тому числі і Японії, накачують економіку грішми — розповів Володимир Скидан, перший заступник голови правління АТ Брокбізнесбанк. На думку В. Скидана, уряди західних країн, а також Японії, по суті справи банкрути, при цьому вони не мають наміру скорочувати бюджетні дефіцити і борги, а, відповідно, будуть друкувати гроші. Українські експерти теж не виключають подорожчання золота, тройська унція (31,1 г) якого зараз коштує понад 1400 доларів, але пов'язують це зі спекуляціями.

За останній час котирування по золоту за день можуть змінюватися на 20-25 доларів за унцію. Тенденція до підвищення вартості золота збережеться. До кінця року ціни можуть піднятися до 1500 доларів за унцію, — розповідає банкір.

Попередній рекорд вартості золота було встановлено 7 березня цього року, коли унція подорожчала майже до 1445 доларів. У четвер, 24 березня, унція піднімалася до рівня 1448 доларів за тройську унцію, але до кінця торгів знизилася до рівня 1428 доларів за унцію. При такій нестабільності в світовій економіці і в зв'язку з останніми подіями в Японії волатильність золота буде підвищеною, — підкреслює В. Скидан.

На думку експертів, через попит з боку Центробанків і фондів ETF, ціна на золото через 3-4 роки може досягти $5000 за тройську унцію. Золото використовується як страховка від поганих урядів, — зазначив голова ради директорів і генеральний директор компаній Minera Andes Inc і US Gold Corp Роб МакЮен. За його словами, золото перебуває в середині супер-циклу, який завершиться до 2015 року. Цей прогноз заснований на історичній динаміці цін на золото і щодо його ціни до фондового індексом Dow із 1970 року.

Джерело прогнозу ціни на золото: Ліга Фінанси.

28.03.2011


Золото в Японії ось вже 30 років не котирувалося так високо

Формування поясу нестабільності на Близькому Сході підстьобнуло і нафту — сорт Brent вже перевищує 115 дол / барель. А зростання нафтових котирувань, у свою чергу, розігріває інфляцію і загрожує кризовими явищами економікам США і Європи.

У подібних умовах економічної турбулентності золото приречене на подальше подорожчання. Ситуація на Близькому Сході все ще розвивається, і ми як і раніше турбуємося. Вже це надає підтримку ринку золота, — вважає Френк Леш, аналітик компанії FuturePath Trading.

Згідно з даними японської компанії Tanaka Kikinzoku, золото в Японії ось вже 30 років не котирувалося так високо, як зараз.

Джерело прогнозу ціни на золото: Вісника золотопромисловця.

02.03.2011


Нові висоти

За оцінками українських банкірів ціна золота в 2011 році може досягти 1500 і навіть 1600 доларів за унцію. Є й сміливіші прогнози. Приміром, експерти, опитані агентством Bloomberg, вважають, що ціна 2000 доларів за тройську унцію золота в 2011 році — не фантастика, а реальність. Цієї позначки жовтий метал, на думку аналітиків, досягне восени, після чого золото або зафіксується на взятій висоті, або піде вниз.

Динаміка цін трійки основних валют на міжнародному ринку:

Метал

Ціна на початок 2010, за тр. унцію

Ціна на кінець 2010, за тр. унцію

Прогнозна ціна в 2011, за тр. унцію *

Срібло

18 дол.

29 дол.

20-50 дол.

Золото

1125 дол.

1370 дол.

1500-2000 дол.

Платина

1500 дол.

1700 дол.

1780-1900 дол.

* Консенсус-прогноз аналітиків Bloomberg, Goldman Sachs Group Inc, HSBC Securities, JPMorgan Chase & Co, UBS.

Джерело прогнозу курсу золота на 2011 рік: Dengi.ua.

13.01.2011


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua