ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Прогноз курсу золота за 2010 рік

Прогнози курсу золота зроблені в 2010-му році

Прогнози курсу золота за 2010 рік

У 2011 році ціни на золото можуть ще підрости

У 2011 році ціни на золото можуть ще підрости — до рівня 360-400 грн. за один грам, але швидше за все це вже межа, — відзначає Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру, кандидат економічних наук. — Спекулятивний ріст не буває вічним, а про те, що ціни на золото на світовому ринку носять явно спекулятивний характер, говорять більшість аналітиків. Швидше за все, ще в першому півріччі увагу світової економіки буде прикута до золота, але вже в другій половині року міжнародні спекулянти знайдуть собі іншу іграшку. В результаті ціни на золото можуть істотно знизитися. Такий ціною падіння для золота називають рівень 250-280 грн. за один грам, — Додав А. Охрименко.

Джерело прогнозу вартості золота в 2011 році: ЛІГА. Фінанси.

20.12.2010


Курс золота досягне $1600 за унцію в 2011 році

Згідно з прогнозом голови лондонської аналітичної фірми GFMS Ltd. Філіп Клапвійк ціни на дорогоцінні метали в 2011 продовжать рости. Золото в 2011 році досягне найвищої позначки в діапазоні 1600 доларів за тройську унцію, середня ціна за рік буде вище 1400 доларів за унцію.

Джерело прогнозу ціни на золото в 2011 році: Bloomberg.

9.12.2010


У 2011 році золото буде коштувати 1400 доларів за унцію

Аналітики UBS AG підвищили прогноз цін на золото в 2011 році на 8% до $1400 за унцію з 1295 доларів за унцію, говориться в опублікованому у вівторок огляді інвестбанку.

Експерти банку вважають, що середня ціна золота в 2010 році складе 1228 доларів за унцію проти попереднього прогнозу в 1205 доларів, в 2012 році - 1250 долара (зростання на 6% щодо попереднього прогнозу), в 2013 році - 1150 доларів (зростання на 5%).

У звіті наголошується, що вражаюче зростання цін на золото, що спостерігається з середини серпня, головним чином був викликаний очікуваннями подальшого і тривалого ослаблення валют. Між тим висхідний тренд цін на золото підтримає зростаючий попит на метал.

У минулу п'ятницю аналітики з JPMorgan Chase & Co. також переглянули свої прогнози щодо вартості золота на 2011 рік у бік підвищення до $1400 за унцію замість 1250 доларів, прогнозованих раніше.

Джерело прогнозу курсу золота на 2011 рік: РИА Новости.

19.10.2010


Джордж Сорос попереджає: інвестувати в золото — небезпечно

Мільярдер, інвестор, голова Soros Fund Management Джордж Сорос знову попереджає про те, як небезпечно інвестувати в золото. За словами легенди фінансового світу, на цьому ринку надувається бульбашка. Я називаю золото найбільшим міхуром. Це означає, що ціна на метал, може, й буде зростати і далі, але це не триватиме вічно, і подібні інвестиції небезпечні, — вважає Сорос. На цьому тижні тройська унція золота встановила черговий рекорд — майже 1275 доларів. З початку року ціни виросли більш ніж на 15%, і висхідний тренд триває вже 10-й рік поспіль. Незважаючи на неодноразові попередження про формування міхура, сам Сорос не поспішає позбуватися дорогоцінного металу. Він каже, що на ньому ще можна встигнути заробити. Відомо, що Soros Fund Management володіє паями найбільшого в світі золотого фонду SPDR, еквівалентними майже 16-ти тоннам золота.

Джерело інформації про курс золота: Росія 24.

16.09.2010


Ціни на золото перестануть рости, але й знижуватися не будуть

Ключові фінансові драйвери ринку золота мало змінилися за останні три місяці, відзначають аналітики Societe Generale. Інвесторів продовжують турбувати суперечливі макроекономічні дані і в довгостроковому періоді — інфляційний тиск. Причому обидва фактори дуже сприятливі для інвестицій в золото. Однак високий інвестиційний попит підштовхує ціни на золото вгору, тим самим збільшуючи перевагу пропозиції над попитом промисловим (включаючи сектор ювелірних виробів) і попитом на золоті злитки. За визначенням цей надлишок створюється лише для того, щоб задовольнити потреби інвесторів. Незважаючи на високі ціни, попит на ювелірні вироби зростає швидше, ніж передбачалося раніше, підкреслюють в Societe Generale. На думку експертів, зростання відкритості китайського ринку повинен підштовхнути його ще вище. Індійські покупці повільніше адаптуються до нового, більш високого цінового діапазону.

Попит на інші інвестиційні продукти (монети і злитки) також високий, проте, згідно з прогнозом Societe Generale, в 2011р. він може знизитися на тлі повернення фінансової впевненості. З іншого боку, ті ж причини підтримають на високому рівні попит на ювелірні вироби, оскільки витрати споживачів зростуть. Як очікується, ціни на золото продовжать ставити нові рекорди як у доларах, так і в інших валютах, і в четвертому кварталі 2010 р цей дорогоцінний метал торгуватиметься вище позначки 1250 доларів за унцію. У 2011 р імпульс до зростання може скоротитися на тлі відновлення фінансової впевненості, однак ціни на золото залишаться набагато вище позначки 1200 дол/унція, прогнозують в Societe Generale.

Таким чином консервативний Societe Generale вважає, що ціни на золото перестануть рости, але і знижуватися не будуть. Звичайно, це оптимальний варіант, який влаштував би і биків та ведмедів, але, як відомо, такого на ринку не буває.

Джерело прогнозу курсу золота на 2010-2011 роки: РБК.

16.09.2010


Дорогоцінні метали: золото може поставити новий рекорд

Офіційні спотові ціни на дорогоцінні метали за підсумками сесії у вівторок, 31 серпня, в Нью-Йорку змінилися різноспрямовано і склали: на золото - 1248,7 дол/унція (+0,91%), срібло - 19,42 дол/унція (+1,89%), платину - 1531 дол/унція (-0,13%), паладій - 505 дол/унція (+1,01%). Таким чином, в останній день літа золото продовжило дорожчати.

За словами аналітиків Australia and New Zealand Bank, ринок золота як і раніше демонструє хорошу динаміку: сильна позитивна кореляція цього дорогоцінного металу з доларом означає високу купівельну активність на хвилі втечі інвесторів від ризиків. При цьому обнадіює те, що зниження курсу американської валюти навряд чи викличе значні розпродажі золота, оскільки підтримку йому надасть репутація валютного хеджу. Експерти відзначають, що різке збільшення довгих позицій на CFTC теж свідчить про наявність в короткостроковому періоді у жовтого металу сильної підтримки. Гравці можуть підняти ціни навіть вище рекордного рівня 1256 дол/унція, досягнутого в червні поточного року, вважають аналітики банку.

Таким чином, протягом сесії в середу, 1 вересня, золото може продовжити висхідний рух.

Джерело прогнозу курсу золота: Australia and New Zealand Bank.

01.09.2010


Золото може потрапити в лапи ведмедів

Сильне ралі, яке має місце на ринку золота в II кварталі поточного року, призвело ціни до нового історичного максимуму - 1265 дол/унція. Каталізатором зростання котирувань стала криза суверенного боргу в Європі, який спонукав інвесторів шукати захисту в рятівної гавані золота. Однак у III кварталі побоювання гравців ослабли і на ринку почалася корекція. В результаті до кінця липня ціни на цей дорогоцінний метал впали до позначки 1158 дол/унція. На думку аналітиків французького банку Natixis, у 2010р. золото продовжить дешевшати. При цьому є ймовірність, що поточна тенденція перетвориться на довготривалий ведмежий тренд, який збережеться в найближчі кілька років.

На продовження нинішньої тенденції до зниження цін на золото вказує декілька чинників, відзначають аналітики. По-перше, в останні роки на ринку стався перекіс в сторону збільшення інвестиційної активності. Раніше такі вкладення в середньому становили 5% від загального попиту на золото, однак у 2009-2010рр. цей показник виріс приблизно до 32%. Повернення до колишнього значення може представляти певні труднощі, полегшити які зможе лише падіння цін, достатня для того, щоб підтримати попит з ювелірного сектора, вважають в Natixis. Ситуація ускладниться вдвічі у випадку чистого відтоку коштів, коли інвестори, які дотримуються стратегії купи і тримай, почнуть ліквідувати вкладення. Крім того, є ймовірність того, що провідні виробники ювелірних виробів відкладуть покупку золота в надії на майбутнє зниження цін.

Велика частина інвестиційних коштів надійшла на ринок золота на тлі побоювань щодо кредитоспроможності європейських держав і надійності банків, які видавали позики під державні гарантії. При цьому джерелом значного обсягу припливу капіталу на ринок золота стала Німеччина. Однак, у міру того як ситуація в Європі нормалізується, підвищується ймовірність того, що інвестори, які під час кризи використовували золото як засіб збереження заощаджень, почнуть виходити з ринку. Теоретично ціни на золото під час фінансової кризи повинні рости: уряду необхідна часткова або повна монетизація боргу, щоб погасити не доступні іншим чином витрати. Проте ціни на золото можуть і знижуватися, якщо спільнота розробить заслуговує довіри програму дій, спрямовану на сплату боргів.

По-друге, зростання цін на золото в останні кілька років викликав значне збільшення інвестицій у розвідку нових родовищ. У найближчі роки це виллється в безперервне збільшення видобутку, вважають аналітики Natixis. У 2009р. продуктивність на золотих копальнях виросла на 6,5%, і в банку очікують її подальшого підвищення в поточному та наступних роках. Згідно з прогнозом консалтингової компанії GFMS, до 2012 р світовий видобуток золота досягне рекордних рівнів. У поєднанні з чистими продажами зі сторони інвесторів зростання виробництва призведе до зниження рівноважної ціни до того рівня, при якій попит на ювелірні вироби зможе збалансувати ринок.

По-третє, на цей момент активність золотодобувних компаній по дехеджуванню досягла такого етапу, при якому майбутня продукція практично всіх великих виробників повністю не захеджувати. Протягом 2006-2009рр. попит на золото в результаті дехеджування становив приблизно 350 т на рік. Зараз же, коли число хеджингових контрактів помітно скоротилося, попит з цього джерела впав до мінімальних рівнів. Як зазначають аналітики Natixis, раніше інвестори правомірно спонукали золотодобувні компанії позбавлятися від хеджингових контрактів з урахуванням зростання цін на золото в останні кілька років. Однак у банку не сумніваються, що ті ж самі інвестори будуть точно так же заохочувати виробників захищати довгострокові прибутку, якщо ціни на дорогоцінний метал почнуть падати.

Нарешті, в останні роки процентні ставки в США впали до рекордно низьких позначок. Кінцеве скорочення поставлений втрат від вкладень у золото і сплощення форвардної кривої підштовхнули ціни на золото вгору, позитивно позначившись на доходах інвесторів. У найближчі роки аналітики Natixis очікують значного зростання процентних ставок, що чинитиме тиск на котирування жовтого металу.

Наведені вище фактори набувають все більшої значущості для ринку золота і здатні привести до тривалого періоду падіння цін, відзначають аналітики. Згідно з прогнозом банку, в поточному році ціни на золото можуть знизитися до рівня 1000 дол/унція, а в 2011р. в середньому скласти 950 дол/унція. У випадку більш значних розпродажів середня ціна в наступному році може опуститися до 900 дол/унція.

Втім, не виключають аналітики Natixis і реалізацію іншого, більш оптимістичного сценарію, згідно з яким ціни на золото залишаться на високих рівнях. Суверенний фінансова криза в Європі ще далеко не завершений, а той факт, що стрес-тести європейських банків не виявили явною ймовірності суверенного дефолту, кілька підриває їх актуальність в ситуації, що склалася.

Ще одним сильним аргументом на користь високих цін на золото є потенційна диверсифікація валютних резервів центробанками і суверенними фондами добробуту країн, що розвиваються.

На відміну від розвинених країн, де золото становить понад 50% золотовалютних резервів, у ЗВР країн, що розвиваються, які з часів кризи кінця 1990-х рр. накопичили величезну кількість доларів, частка золота все ще не перевищує 2%.

Враховуючи оптимістичні очікування щодо економіки і глибоко вкорінений страх торгувати золотом, заснований на типовому поведінці центробанків наприкінці циклу, аналітики Natixis вважають, що названі вище позитивні фактори будуть недостатньо сильні, щоб компенсувати негативні фундаментальні показники. Проте в банку не виключають, що ціни на золото залишаться на високих рівнях ще принаймні рік. Згідно з цим сценарієм, в 2011р. середня ціна на золото складе 1150 дол за унцію.

Джерело прогнозу курсу золота: Natixis.

04.08.2010


Прогноз Goldman: Золото буде дорожчати

Незважаючи на те, що в останні дні ціни на золото впали, Goldman Sachs Group підвищили прогноз для цінного металу. Фахівці Goldman Sachs Group змінили прогноз цін на золото на наступні півроку і рік. Ціни на золото на наступні шість місяців зросли з 1275 доларів США до 1290 доларів США за тройську унцію. Збільшили і прогнози на рік, з 1335 доларів до 1355 доларів за тройську унцію.

Джерело: Goldman Sachs Group.

20.07.2010


Ціни на золото можуть перевищити позначку в $1300

Для фінансових спекулянтів завжди потрібен інструмент для ігор. Був час, вони для цього використовували іпотечні заставні, потім переключилися на ф'ючерси по нафті, тепер активно грають на курсі євро/долар. У цій ситуації є передумова, що золото може стати черговим інструментом для фінансових спекулянтів. Різке зростання цін на золото до рівня $1260 за тройську унцію показав, що спекулятивна складова в поточній ціні на золото займає дуже істотне значення.

Якщо спекулянтам вдасться втягнути в ці ігри Китай, це може привести до того, що на кінець року ціна на золото буде на рівні $1500 за тройську унцію. В даному випадку Китай як ніхто зацікавлений у розгойдуванні цін на золото, тому що зв'язка золото-американський долар — це стійка світова фінансова пара. За рахунок розкрутки цін на золото Китай зможе елегантно помститися США за нападки і тиск на курс юаня.

Однак такий розвиток подій можливий лише в тому випадку, якщо до ігор з цінами на золото підключаться дійсно великі гравці. Інакше ціни на золото можуть подолати позначку в $1300 за тройську унцію, але до кінця року знову будуть падати до рівня $1180-1200.

Автор прогнозу для курсу золота: Президент Українського аналітичного центру, кандидат економічних наук Олександр Охрименко.

30.06.2010


Золото дешевшає услід за сировинними товарами

Золото знижується в ціні на торгах у п'ятницю на тлі загального падіння цін на сировинні товари, викликаного побоюваннями уповільнення економічного зростання в Китаї, повідомляє агентство Bloomberg.

Крім того, як вважають аналітики, зменшення вартості дорогоцінного металу може бути викликане його продажами з боку інвесторів, що прагнуть покрити збитки, понесені на фондових ринках.

Серпневий ф'ючерс на золото протягом торгів на Нью-Йоркській товарній біржі подешевшав на 0,2% - до 1207 доларів за тройську унцію.

На даний момент поновилися побоювання щодо темпів зростання (економіки) Китаю, і це тисне на ринок, — заявив агентству Bloomberg аналітик Soochow Futures Co. У Чжен (Wu Zheng). — Деякі учасники ринку золота, ймовірно, позбавляються від цього активу для виконання маржевих вимог на інших ринках.

Темп росту ціни на мідь сповільнилося, а вартість нафти знижується на тлі заяв двох найбільших світових виробників промислових металів, компаній Codelco і Freeport — McMoran Copper & amp; Gold Inc. тому, що плани влади Китаю щодо стримування економічного зростання приведуть до зниження попиту на сировину, що використовується в будівельному секторі та автомобілебудуванні. Китай є найбільшим у світі споживачем міді і другим за величиною споживачем енергоносіїв.

Проте, незважаючи на поточне зниження ціни на золото, дорогоцінний метал може подорожчати наступного тижня на тлі побоювань інвесторів, пов'язаних з борговими кризою в Європі, вважає більшість опитаних агентством Bloomberg трейдерів. За підсумками травня вартість золота збільшилася на 2,7%, у той час як євро подешевшав на 6,2% до кошика валют.

Ринок знає, що боргова криза в Європі не вирішиться найближчим часом, тому статус золота як активу-притулку продовжить надавати підтримку цінам, — відзначає У Чжен. — Після дуже короткострокового зльоту до 1250 доларів за унцію, а також враховуючи відсутність ознак погіршення ситуації в Європі, золото, ймовірно, консолідується близько поточних оцінок.

Рекордна вартість золота була зареєстрована на торгах 14 травня, коли за одну унцію дорогоцінного металу пропонували 1249,40 долара.

Продажі золота в європейські країни з Пертського монетного двору (Perth Mint), розташованого в Австралії, різко збільшилися в травні на тлі прагнення інвесторів перевести активи з нестабільних валют і акцій в більш надійний актив.

На частку Пертського монетного двору припадає 6% світової обробки золота.

Частка європейців в обсязі продажів золотих монет в травні досягла 69% проти 51% за аналогічний період минулого року, заявив директор монетного двору по маркетингу і продажам Рон Карі (Ron Currie). Крім того, індивідуальні інвестори з Німеччини також підвищили обсяги покупок срібла, прагнучи захистити свої накопичення за рахунок вкладень в золото бідняків, зазначив Карі.

Як тільки було оголошено про те, що Єврокомісія буде спати Грецію, населення Німеччини вирішило, що краще & nbsp; б йому перевести свої євро в дорогоцінні метали, — заявив Карі. — До цього моменту у нас були запаси, потім вони всі зникли.

Під час кризи в економіці золото набуває особливої ​​популярності у інвесторів, які розглядають його як надійнішу альтернативу нестабільним валютам і схильним до серйозних коливань акціям компаній. У більшості випадків золото в період нестабільності в глобальній економіці допомагає інвесторам не тільки зберегти вільні грошові кошти, а й примножити їх.

Джерело прогнозу для курсу золота: РИА Новости

4.06.2010


Capital Economics: До кінця року ціни на золото впадуть нижче 1000 доларів за унцію

Ціни на золото зросли більше, ніж ми припускали, проте ми як і раніше очікуємо, що ринок золота завершить поточний рік на значно нижчому рівні, — вказують аналітики британської дослідницької компанії Capital Economics в огляді, присвяченому подальшим перспективам ринку золота. — Постійне занепокоєння з приводу державного боргу та здоров'я фінансової системи великих країн можуть стати ідеальним сценарієм для активів із характеристиками рятівної гавані, ціна яких не залежить від кредитоспроможності будь-якого уряду або банку. На цьому тлі недавнє зростання цін на золото виглядає менш вражаючим.

Незважаючи на хвилювання останнього місяця, ціни на золото тільки зараз знову тестують колишні рекордні максимуми в 1227 дол/унція (досягнуть 3 грудня 2009р.). Дорогоцінний метал встановлює нові рекорди в інших валютах — євро і фунті стерлінгів. Однак, на думку аналітиків Capital Economics, це є лише відображенням слабкості цих валют проти долара, а не власної динаміки металу.

Причиною нездатності ринку золота швидко повернутися до максимумів грудня 2009р. головним чином є стійкість долара. Як правило, ціни на золото ростуть в періоди зниження курсу американської валюти і навпаки. Проте останнім часом репутація рятівної гавані дозволила обом активів виграти від фінансової кризи в Європі. Втім, в Capital Economics вважають, що динаміка цін на золото виявилася б ще краще, якби криза замість Європи вибухнув у США.

Треба визнати, що золото все ще не виглядає особливо переоціненим в порівнянні з іншими активами, підкреслюють аналітики компанії. Наприклад, співвідношення цін на золото та цін на нафту на даний момент лише трохи перевищує 15 (виходячи з того, що золото коштує 1220 дол/унція, а нафта - 80 дол / бар.). Порівняння з середнім показником за період з 1970р. (Приблизно 16) вказує на недооціненість золота. Якщо припустити, що ціни на нафту рухаються до позначки 100 дол / бар. (Як прогнозують багато, але не аналітики Capital Economics), тоді з урахуванням згаданого середньоісторичного співвідношення золота і нафти ціни на золото повинні досягти 1600 дол/унція.

З іншого боку, ставлення індексу Dow Jones Industrial Average до цін на золото зараз трохи нижче 9 (виходячи з того, що DJIA становить 10830 пунктів, а ціна на золото - 1220 дол/унція) проти середнього значення 10 за період з 1900р. Це вказує на те, що золото злегка переоцінене. Однак можна стверджувати, що в даний момент вартість золота цілком може бути набагато вище середньоісторичних рівнів, якщо взяти до уваги надзвичайну ступінь невизначеності щодо подальших економічних і фінансових перспектив, вважають в компанії.

Аналітики Capital Economics вважають, що якщо уряд якоїсь із економічних розвинених країн в дійсності не оголосить дефолт або не обвалиться курс долара, ціни на золото до кінця року впадуть нижче позначки 1000 дол/унція. На думку експертів, європейського пакету допомоги має вистачити на те, щоб уникнути насувається фінансового колапсу в єврозоні. Однак необхідне посилення фінансового контролю негативно вплине на відновлення економіки в регіоні, в результаті євро залишиться слабким, а долар продовжить зміцнюватися. Враховуючи також, що через припинення політики стимулювання зростання світової економіки протягом найближчого року може сповільнитися, а ціни на сировину впасти, золото втратить підтримку, яку йому забезпечувала репутація хеджу від інфляції.

У той & nbsp; же час аналітики Capital Economics вважають, що не варто надавати особливого значення тому факту, що ціни на золото все ще набагато нижче за історичний максимум в 2300 дол (в реальному виразі), якого вони ненадовго досягли в 1980р. По-перше, тому що в 1980р. інфляційні ризики були набагато вище. А по-друге, і це головне, незабаром після досягнення цього максимуму стався обвал котирувань. Так, піднявшись 18 січня 1980р. приблизно до 850 дол (у номінальному виразі), до кінця місяця ціни впали до 650 дол, а до квітня становили 500 дол/унція.)

В цілому прогнози зльоту цін на золото до 1400 доларів за унцію в короткостроковому періоді не можна назвати неправдоподібними, вважають в компанії. Однак це дуже значний поступ, особливо в тому випадку якщо курс долара продовжить зростати. Якщо ринок золота не зуміє продемонструвати різкого зростання в практично ідеальних умовах, це підтримає песимістичні прогнози Capital Economics на середньостроковий період, підсумовують аналітики компанії.

Джерело: Департамент аналітичної інформації РБК

13.05.2010


Почалася криза — згадали про золото. Та обставина, що ціна на золото перевищила позначку в $1200 за тройську унцію, — виключно заслуга грецьких подій. Золоті спекулянти максимально змогли заробити на ажіотажі й отримали хороший дохід. Багато в чому вони й створювали напруженість на ринку золота, тим самим створюючи ефект невизначеності.

Інвестори почали активно скуповувати золото, тим самим, намагаючись втекти від девальвації євро і падіння на фондових ринках. Але, на скільки довго інвестори будуть робити ставку на золото, сказати дуже складно. Різке зростання цін завжди пов'язане з їх зниженням, хоча б для корекції ринку.

Так що не виключено, що найближчим часом ціна на золото може частково знизитися. Ринку ще треба звикнути до нової ціни на золото. Але ось повернення ціни на золото до рівня $1000 за тройську унцію навіть в середньостроковій перспективі не відбудеться. Ринок істотно змінився і тепер уже золото враховує не тільки свій попит, а й ту девальвацію світових валют, яку приніс і долар, і євро.

Джерело: biz.liga.net

11.05.2010


II квартал 2010р. золото і срібло почали з тестування рівнів опору. При цьому золото в кінці минулого тижня, 9 квітня, торгувалося вище позначки 1160 $ ​​/ унція. Днем раніше вечірній фіксинг в Лондоні склав 1152,5 $ / унція, що є тримісячним максимумом і лише трохи недотягує до зареєстрованого ще одним днем ​​раніше рекордного рівня цін в євро. Срібло, яке в березні показало в цілому набагато сильнішу динаміку, завершило минулий тиждень на позначці 18,34 $ / унція, що також є тримісячним максимумом.

Між тим березень для ринку золота став вельми цікавим місяцем, відзначають аналітики Societe Generale. Відразу після того як завершилося святкування китайського Нового року і підійшов до кінця сезон весіль в Індії, фізичний попит на золото трохи впав. Однак відкрився новий фонд Sprott Physical Gold Trust за той же період увібрав в себе 11 т золота, що компенсувало спад і допомогло підтримати ціни вище за позначку 1100 $ / унція. Сформована ситуація викликала ефект доміно: в умовах, коли ціни трималися на постійному рівні в доларовому вираженні і росли в деяких місцевих валютах, регіональні інвестори хлинули назад на ринок і почали організовувати полювання за вигідним угодами кожен раз, коли ціни знижувалися у напрямку до позначки 1100 $ / унція.

Найбільш сильно ця активність проявилася в Індії. що є найбільшим регіональним покупцем золота у світі, де ціна на цей дорогоцінний метал в рупіях трималася в районі 16 тис. рупій за 10 гр. Цьому ринку не склало труднощів поглинути збільшення на 50% ввізного мита, що мало місце на початку березня, і до кінця місяця він торгувався з премією до міжнародного ринку.

Тим часом, незважаючи на довготривале відсутність будь-яких продажів з боку центробанків, ціни на золото утримувалися проти стабільного долара, отримуючи підтримку на тлі труднощів, яких зазнає Євросоюз з суверенними боргами, і пониження кредитного рейтингу Португалії рейтинговим агентством Fitch. У цій ситуації викликає здивування той факт, що ринок золота не рушив нагору раніше, зазначають аналітики Societe Generale.

На їхню думку, таку стриманість цін на золото можна пояснити позитивним впливом феномена втечі від ризику на динаміку долара, а також нервозністю, яку інвестори і спекулянти випробовували в дезорієнтуючих обставинах. Крім того, у банку відзначають, що негативний вплив на ціни надала динаміка співвідношення цін на золото і срібло, що змінюється на користь останнього, оскільки срібло дорожчає швидше на тлі активних покупок з боку промислового сектора. Почавши березень на рівні 67,5, співвідношення цін між двома металами до кінця місяця швидко зменшилося, на короткий час опустившись нижче за позначку 63, де на даний момент і стабілізувався.

В результаті на графіках сталося розтягування фігури трикутник, яка була доповнена підтримкою на позначці 61,8% рівня корекції Фібоначі (щодо падіння 2008р.). Коли фігура буде зламана, ціни на виході з трикутника підуть вгору, прогнозують в Societe Generale. На ймовірність зростання котирувань вказує і можливе поновлення тенденції до ослаблення долара і волатильності курсу валюти в більш довгостроковому періоді, а також посилення інфляції, обумовлене тим, що процентні ставки занадто довго залишалися на низьких рівнях.

Нещодавнє рух ринку вгору почалося в умовах незначних обсягів торгів, проте кількість угод зросла на тлі технічних покупок і активності по закриттю коротких позицій. Це говорить про те, що сильних підстав для підвищення цін немає. Однак, якщо тенденція до зростання збережеться ще кілька днів, настрої учасників ринку можуть змінитися на краще, вважають у банку.

Спотові ринки золота відреагували на пожвавлення цінової активності різноспрямовано. Індійський ринок розвернувся і торгується з незначним дисконтом до міжнародного, а на китайському ринку триває пожвавлення. Що стосується довгострокового періоду, учасники ринку виявляють оптимізм щодо ринку золота в Індії і зростаючі побоювання із приводу інфляції в Китаї, хоча ймовірність зміцнення юаня ренмінбі може в деякій мірі послабити занепокоєння, вважають в Societe Generale. На цьому тлі аналітики банку очікують подальшого зростання цін на золото — в середньому до 1400 $ / унція в 2011р.

Джерело: Департамент аналітичної інформації РБК

14.04.2010


... Я вже говорив, що якщо ваша задача сьогодні зберегти свої заощадження, принаймні, на 3-5 років, купуйте золото. Ну, є думка, що золото різко рвоне в ціні на початку лютого. В 1,5 рази, так. Але я ще раз повторюю: це не моя думка, це думка експертів. Хтось цим експертам вірить, хтось не вірить.

М. Хазін глава консалтингової компанії Неокон. Джерело: Newsland.

20.01.2010


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua