ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Алергія на срібло

Чи можлива алергія на срібло? Що робити, якщо ювелірні прикраси зі срібла викликають у вас алергію?

Досі продовжує існувати міф про те, що срібло — це корисний для організму метал. В основі цих легенд лежить властивість іонів срібла пригнічувати розвиток деяких видів бактерій. Ще в давнину було помічено, що в срібних закритих посудинах вода не протухає. Властивості так званої святої води зберігатися без ознак гниття протягом тривалого часу так само пояснюють наявністю в ній іонів срібла. Однак, в даний час встановлено, що срібло може бути небезпечним і для людини. Всім відомо, що для організму дуже шкідливі важкі метали, наприклад, такі як свинець. При цьому, мало хто знає, що срібло — це теж важкий метал, який за санітарними нормами відноситься до класу небезпеки 2 (високонебезпечні речовини). Токсична доза срібла для людини становить 60 мг, а вже 1,3-6,2 г — смертельна доза. Слід зазначити, що срібло дуже погано розчиняється у воді, тому потрібно дуже постаратися, щоб прийняти таку дозу. Проте факт залишається фактом — бактерицидні властивості срібла проявляються при таких концентраціях, при яких воно стає небезпечним вже і для людини. Враховуючи вищесказане, не дивно, що такий метал може викликати алергію. Однак, реальний відсоток людей, у яких спостерігаються алергічні реакції при носінні ювелірних виробів зі срібла, на щастя, невеликий. Більш того, часто виявляється, що алергічну реакцію викликає не срібло, а зовсім інші метали, які можуть входити до складу ювелірного сплаву. Серед інших металів, що використовуються в ювелірній промисловості, найчастіше алергію викликає нікель (приблизно у 1 людини з 8). Нікель може входити до складу сплаву зі срібла, нікелем можуть також покриватися вироби зі срібла або виготовлятися окремі частини прикраси.

У випадку, якщо у вас виявилася алергія, в першу чергу потрібно зняти прикрасу. Потім, бажано віднести виріб в ювелірну майстерню для його перевірки на відповідність проби. Якщо алергічна реакція тривалий час не припиняється навіть після того, як прикрасу зняли, то потрібно обов'язково звернутися до дерматолога.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua