ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Прогноз курсу гривні за 2011 рік

Прогнози курсу української гривні дані в 2011-му році

Прогнози курсу гривні за 2011 рік

Стабільний курс гривні до долара в короткостроковій перспективі

В аналітичному огляді російського банку ВТБ Капітал говориться: Хоча ми прогнозуємо стабільний курс гривні до долара в короткостроковій перспективі (враховуючи стабілізацію цін на сталь, уповільнення інфляції), він може стати більш вразливим у першому кварталі 2012 року через можливі затримки в переговорах з Росією з газового питання, а також все ще присутніх побоювань девальвації гривні.

Прогноз курсу гривні на 2012 рік за інформацією: ВТБ Капітал

15.12.2011


Коли обвалиться гривня?

Найбільш консервативні експерти вважають, що середньорічний курс гривні і в 2012 році буде близьким до 8 грн/дол. Наприклад, такий прогноз міститься в макропоказниках інвестиційної компанії АРТ-Капітал на 2012 рік. Інші вважають, що курс може трохи просісти. За оцінками деяких експертів, у найближчі місяці ми можемо побачити курс на рівні 8,2-8,35 грн/дол. Так, нещодавно аналітики банку Сiti у своєму аналітичному огляді призводять набір чинників, які вже протягом останнього кварталу 2011 року стануть причиною зниження курсу гривні: збільшення попиту на валюту для оплати імпорту, розрахунки по боргах в кінці року і підвищення бюджетних витрат.

У консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі на 2012 рік зазначений курс 8,19 грн/дол. Зауважимо, що цей прогноз складається представниками провідних фінансово-інвестиційних компаній і експертних центрів. Але і в середовищі аналітиків сильний песимізм щодо майбутнього гривні. Глибина очікуваної девальвації в 2012 році лише збільшується — з 8,04 в березні цього року до 8,19 в листопаді.

Що цікаво, про курс 12 грн/дол або ще більше, яким намагаються лякати українців, економічні експерти не говорять. Така цифра — швидше вигадки політично заангажованих уявних експертів, яким вигідно залякувати населення.

Очікування зарубіжних інвесторів щодо майбутнього курсу гривні також повертаються в нормальне русло. Буквально після заяви Азарова про намір уряду будь-якою ціною утримати курс, котирування шестимісячного безпоставочного ф'ючерсу на курс гривня / долар у Лондоні в лічені дні впали з позначки 9,3 до 8,8. У тримісячної перспективі курс гривні до долара закордонним ділкам інвестиційного бізнесу бачиться близько 8,2. Хоча ще місяцем раніше, в жовтні очікування були набагато гірше: 8,5 грн/дол через три місяці і 10 грн/дол через шість місяців.

Прогноз вартості гривні в 2012 році за матеріалами: Известия в Украине

26.11.2011


Обвал національної валюти невигідний

Нацбанк продовжує запевняти нас, що курс гривні до кінця року не зміниться. Такі обіцянки Олег Іванець, аналітик інвестиційної групи Арт Капітал, пояснює небажанням НБУ знижувати курс гривні, оскільки це призведе до зростання цін, а в майбутньому — навіть до нездатності Україні розплатитися за зовнішніми боргами. Тому, враховуючи політику НБУ, ми очікуємо стабільний курс долара, — прогнозує експерт.

Однак є й інша думка. Ймовірно, до кінця року курс гривні знизиться до 8,2 грн/дол., — вважає Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні. — Люди, звикнувши до нових правил обміну валюти, знову почнуть активніше її скуповувати. Тому виникне дефіцит долара, і його курс доведеться підняти.

Є й думка, що держава знизить курс гривні до 8,2 грн/дол, щоб вирішити проблеми платіжного балансу країни (це рівновага між грошима, які приходять в країну і йдуть з неї). Мовляв, знизивши курс гривні, Україна отримає велику суму грошей у перерахунку на нацвалюту. Однак, наш платіжний баланс негативний через ціни на газ. Якщо переговори про їх зниження пройдуть вдало, ця проблема вирішиться. Але навіть якщо ціни на блакитне паливо не впадуть, Нацбанк все одно утримає гривню. Адже Нафтогаз збирає виручку в гривні, а платить Росії в доларах. І обвал національної валюти невигідний.

Прогноз курсу гривні за матеріалами: cripo.com.ua

14.11.2011


8 або 12?

Девальвація національної валюти в грудні складе 12 грн за долар. Про це під час круглого столу журналістам повідомив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін: Мій прогноз: якщо НБУ не зніме сьогодні обмеження на конвертацію, не відновить точки обміну валюти по Україні, то можна очікувати девальвацію гривні до 12 гривень за долар, — зазначив Соскін.

За його словами, темпи зростання експорту у вересні в порівнянні із серпнем упали на 9,8%, а ціни на металургійну продукцію українських виробників у жовтні знизилися на 10%. При цьому сектор металургії перевищує 40% в економіці Україні. Відповідно зростають дефіцит торгового балансу і надходження іноземної валюти в державну казну.

Як повідомлялося, народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань бюджету Владислав Лук'янов, характеризуючи проект бюджету на 2012 рік, запевнив, що відношення курсу української валюти до долара наступного року буде на рівні 8 гривень. Фінансовий аналітик Ерік Найман також вважає, що Національний банк України теоретично може тримати валютний курс на рівні 8 гривень до кінця наступного року.

У свою чергу економіст Андрій Новак, коментуючи проект бюджету 2012, запевнив, що девальвація гривні в 2012 році неминуча.

Прогноз курсу гривні на 2011-2012 рік за матеріалами: УНН

28.10.2011


Прогноз девальвації

Експерти МВФ останнім часом істотно погіршили свій прогноз по гривні. Замість очікуваного (ще в квітні) середньорічного значення курсу гривні до долара США на 2012 рік на рівні 8,14 Міжнародний валютний фонд вважає, що гривня наступного року подешевшає до 8,41. А на 2013 рік прогноз погіршений з колишніх 8,44 до 9,18 грн/дол.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило рейтинги України за зобов'язаннями в національній валюті, хоча й підтвердило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті на рівні B +, прогноз стабільний.

Рейтинг за зобов'язаннями в національній валюті знижено до B + с ВВ- з стабільним прогнозом.

Рейтинг України за національною шкалою залишається на рівні uaAA-.

Прогноз курсу гривні на 2012-2013 роки за матеріалами: Дзеркало тижня

14.10.2011


Курс гривні триматимуть до виборів 2012 року.

Експерти впевнені, що у Нацбанку вистачить для цього ресурсів, особливо якщо перенести їх дату на півроку раніше — на весну 2012 року. Ну а якщо МВФ дасть відразу кілька траншів кредиту, як думає Сергій Тігіпко, то тримати курс 8,0 грн. за долар не буде проблемою. Однак проблему негативного торгового балансу це не вирішить. А значить, гривня має шанс трохи опуститися. Правда, економісти кажуть, що ослаблення якщо і буде, то невеликим — до кінця року не більше ніж до 8,25 грн/дол. Якщо врахувати, що ставки за вкладами у гривні вища, ніж по валютних депозитах, то це не повинно лякати вкладників. Та й самі банкіри не сильно побоюються кризи.

Прогноз курсу гривні на кінець 2011 року за матеріалами: Комсомольская правда

28.09.2011


Уряд до кінця цього року буде намагатися утримувати обмінний курс у рамках 8-8,2 грн/дол.

Такий прогноз озвучив керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.

У зв'язку з цим аналітик відзначив, що український уряд і Президент Віктор Янукович останнім часом достатньо чітко заявили, що одним з пріоритетів їхньої економічної політики буде утримання обмінного курсу на існуючому рівні.

За його словами, даний прогноз враховує і невизначеність, яка сьогодні існує щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом. При цьому, за його оцінкою, ймовірність отримання Україною траншу від МВФ в цьому році не перевищує 50%.

У той & nbsp; же час, за словами А. Вальчишена, українська влада, швидше за все, зможуть утримати обмінний курс в прогнозованому діапазоні, оскільки урядом накопичено чималий обсяг золотовалютних резервів, що становить сьогодні близько 25% від ВВП. Влада має достатньо резервів, щоб утримати національну валюту від загального тиску, — зазначив він.

Джерело інформації про курс гривні на кінець 2011 року: minprom.ua

08.09.2011


Курс гривні складе 8,10 гривень за долар на кінець 3 кварталу 2011

Розширення амплітуди коливань курсу гривні, може девальвувати нацвалюту. Не виключено, що НБУ доведеться різко коригувати валютний курс. Таку думку в ексклюзивному коментарі UBR висловив головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

Дана заява НБУ свідчить про те, що МВФ традиційно буде наполягати на проведенні Нацбанком гнучкішої валютної політики, і, швидше за все, рекомендуватиме істотну коригування курсу гривні у разі негативних зовнішніх шоків, — повідомляє експерт.

Олена Бєлан зазначає, що досі НБУ утримував гривню практично без змін по відношенню до долара, регулярно здійснюючи інтервенції на валютному ринку. Таким чином, коливання валютного курсу гривні до долара з початку року перебували в межах 0,8%.

Оголошене розширення максимально допустимої амплітуди річних коливань курсу до 5% означає, що гривня може девальвувати потенційно до 8,33 доларів за гривню. Проте ми вважаємо, що не дивлячись на зроблену заяву, на практиці Нацбанк продовжить згладжувати коливання валютного курсу більш активно, ніж того вимагає МВФ, щоб запобігти зростанню попиту на валюту серед населення, яке завжди дуже гостро реагувало на зміни курсу гривня / долар, — повідомляє економіст.

Експерт відзначає, що НБУ володіє солідним запасом валютних резервів (38 млрд. доларів на кінець липня, що достатньо для фінансування 4,8 місяця імпорту), які до того, за словами Колобова, не були інвестовані в боргові інструменти проблемних країн Єврозони.

Враховуючи це, ми не змінюємо наш прогноз валютного курсу і очікуємо, що курс гривні складе 8,10 гривень за долар на кінець 3 кварталу 2011, 8,00 гривень за долар на кінець 2011 р. і на кінець 1 кварталу 2012, і 7,97 гривень за долар на кінець 2 кварталу 2012, — повідомляє Олена Бєлан.

Однак, як зазначає експерт, українська економіка і валютний ринок залишаються залежні від зовнішніх ринків. Не виключено, що в разі другої хвилі світової економічної кризи (що однак не є нашим базовим сценарієм), НБУ буде змушений вдатися до різкої коректуванні валютного курсу, — прогнозує Олена Бєлан.

Нагадаємо, перший заступник голови Нацбанку Юрій Колобов заявив в п'ятницю про рішення регулятора розширити максимально допустиму амплітуду річних коливань курсу гривні з 2% до 5% з метою виконання вимог МВФ. Пан Колобов сказав, що він не бачить причин для різкого посилення або ослаблення гривні, а також підкреслив, що в золотовалютних резервах НБУ відсутні держоблігації Іспанії, Греції, Португалії та Італії.

Прогноз курсу гривні на кінець 2011-2012 рік за матеріалами: Український Бізнес Ресурс

22.08.2011


Упевнена невпевненість

Протягом найближчих 12 місяців курс долара не буде перевищувати 8,3 грн. Такий прогноз оприлюднив Національний банк.

Сумніваюся, що гривня утримається на цьому рівні. Матимемо курс 10 гривень за долар або й ще нижче, — вважає 38-річний Андрій Новак, глава Комітету економістів України. — Справжній стан економіки України нагадує 2008 рік. Тоді зростав державний борг і ціни на товари. З-за кордону імпортували більше, ніж продавали. І гривня обвалилася — з 5 до 8 за долар.

Зараз ми ввозимо товарів на 4,5 мільярда доларів більше, ніж експортуємо. Держава закуповує продукти за кордоном, що взагалі абсурд. Попередній уряд займалося м'ясом, нинішнє купує гречку, цукор. Хоча ці товари виробляють і в Україні.

Експортуємо в основному сировину: зерно, металопрокат і хімікати. Уряд підтримує ці області, а, відповідно, Україні буде залишатися сировинним придатком. Це неправильна політика. Експортувати, а, відповідно, і виробляти потрібно готові товари.

У цьому році ситуація в країні ще складніше, ніж в 2008-му. Державний борг — близько 470 мільярдів гривень, а на кінець року досягне 533 мільярдів. А податків за рік до бюджету збирають вдвічі менше. Уряд чекає наступної позики з-за кордону. Оскільки без нього гривня впаде ще швидше, а ситуація в країні стане не прогнозованою.

Падіння національної валюти буде тривати, погоджується 30-річний Ільдар Газізулін, старший економіст Міжнародного центру економічних досліджень. Його прогноз — до кінця року $1 коштуватиме не менше 8,5 грн.

Прогноз девальвації гривні за матеріалами: gazeta.ua

20.07.2011


Протягом липня ми очікуємо продовження коливань в парі євро/долар і, як наслідок, волатильність на ринку євро / гривня. На ринку долар/гривня — ситуація буде залишатися відносно стабільною.

Прогноз курсу гривні в доларах і євро за матеріалами: Мінфін

07.07.2011


Без МВФ Україні доведеться провести девальвацію гривні до рівня вище 8,5-9 грн/долар

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко вважає, що припинення співпраці з МВФ призведе до низки негативних наслідків для країни

Доведеться провести девальвацію гривні до рівня вище 8,5-9 грн/долар. Оскільки без кредитів НБУ буде складно розраховуватися із зовнішніми позиками в цьому році, — сказав він, додавши, що девальвація гривні призведе до уповільнення темпів зростання ВВП та реальної заробітної плати українців.

У ході опитування, проведеного Харківським філіалом Інституту Горшеніна, експерт попередив про можливе погіршення інвестиційного іміджу України і зменшення припливу валюти в країну від нерезидентів.

При цьому вартість залучених грошей від нерезидентів буде обходитися дорожче, а це в свою чергу відбитися на зростанні інфляції. У той & nbsp; же час прискориться відтік валюти з нашої країни, оскільки інвестори не будуть довіряти Україні, — говорить Охрименко.

Експерт також не виключив, що розрив відносин з Фондом може привести до виникнення суттєвих проблем з розрахунками за природний газ з Росією: А це може призвести до зриву підготовки ЖКГ України до зими.

Україна, нагадаємо, чекає отримання 3 млрд. доларів від МВФ. Для позитивного вирішення питання країна повинна провести пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ для населення.

Прогноз курсу гривні за матеріалами: Фокус

20.06.2011


У літній період середній курс продажу готівкового долара США може підвищитися до 8.10-8.12 грн. Але вже восени можливе повернення назад нижче 8 грн...

Таку думку висловив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB Микола Івченко. За його словами, в умовах нової політики Національного банку України діапазон коливання курсу гривні може розширитися до 5%. При поточній ситуації це має на увазі можливість коливання курсу продажу готівкового долара США в межах 7.81-8.20 грн.

Практична реалізація більш гнучкого валютного курсу, за прогнозами експерта, почнеться тільки восени-взимку поточного року, коли буде вирішено питання співпраці України з МВФ і стануть яснішими перспективи світової та регіональних економік. До цього періоду діапазон коливання може розширитися лише до 3%, але надалі, після введення 5% межі, він, можливо, буде збільшений до 7-8%, а згодом і до 10%, але не більше, повідомляє УНІАН. У той же час Івченко вважає, що більш широкий діапазон, такий як, наприклад, в Росії, Туреччині і Мексиці — близько 15-17% застосовувати в українських реаліях поки рано.

За прогнозами експерта, вартість гривні в основному буде визначатися станом місячного платіжного балансу, який останнім часом знаходиться близько нульового рівня. Крім того, враховуватиметься розмір золотовалютних резервів (ЗВР) НБУ. На кінець квітня вони склали близько 38 млрд. дол і демонструють висхідну динаміку (хоча власні ЗВР складають всього лише 23 млрд дол). Поступово посилюється вплив на динаміку долара в Україні буде надавати і світовий валютний ринок.

Івченко також звернув увагу на те, що з початку травня на ринку Forex зростає, і дана тенденція може продовжитися в червні-липні. Але вже з початку серпня очікується зниження курсу долара по відношенню до основних валют, подальше прискорення темпів зростання світової економіки і, відповідно, зростання припливу іноземної валюти в Україну і ЗВР НБУ.

Середній курс продажу готівкового долара США в літній період може підвищитися до 8.10-8.12 грн. Але вже восени на тлі прискорення росту світової економіки можливе повернення назад нижче 8 грн., — Пояснив Івченко. — Досвід інших країн показує, що перехід до нового режиму валютного курсу виявляється більш ефективним, коли він здійснюється планомірно і не під тиском кризи, що і відбувається на даний момент в Україні.

Джерело прогнозу гривні на літо 2011: UA-Reporter.com

30.05.2011


Експерти прогнозують девальвацію гривні

Щоб відновити конкурентоспроможність економіки, Україні нічого не залишиться, як послабити національну валюту. Такий прогноз протягом круглого столу зробив директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць.

За словами експерта, сьогодні вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках. Якщо інфляція за підсумками 2011 року перевищить 10%, то конкурентоспроможність економіки може знизитися до нуля і навіть бути негативною.

На думку вченого, до девальвації Україну також підштовхують валютні війни, що розгорілися в світі, коли ряд країн цілеспрямовано послаблює свої національні грошові одиниці, щоб зробити свої економіки більш конкурентоспроможними.

За словами В. Геєця, в нинішніх умовах курс на зміцнення — це сприяння підвищенню рівня життя в інших країнах. Тобто за рахунок порівняно бідних країн відбувається певна підтримка зростання в більш розвинених економіках, оскільки збільшення пропозиції вільно конвертованої валюти стабілізує і навіть ревальвує курси в країнах з більш високим рівнем інфляції. Як результат, в тому числі і Україна підтримує рівень життя в інших країнах, сприяючи нарощуванню їх експорту, — підкреслив учений.

Також він зазначив, що додаткові передумови для девальвації створює і нинішня активізація споживчого імпорту, яка підігрівається кредитуванням населенням. У кінцевому підсумку це може призвести до повторення сценарію 2008 року. Мінус ще 10 млрд. доларів в поточному рахунку — і будемо мати те, що мали, — зазначив Геєць.

За словами віце-президента Альфа-банку, члена ради НБУ Романа Шпека, цінові переваги, які були в українських експортерів після глибокої девальвації в 2008 році, зараз вже втрачені. Відповідно, на думку банкіра, розраховувати на суттєве збільшення експорту без спеціальних програм його підтримки неможливо.

Як зазначив екс-заступник голови правління Нацбанку Олександр Савченко, чим стабільніше курс, тим більша ймовірність повторення кризи зразка 2008 року. Чим швидше ми відмовимося від політики стабільного курсу, тим швидше ми вийдемо з кризи і менше буде вірогідність нового, — підкреслив експерт.

Джерело прогнозу девальвації для гривні: ZN.ua

30.04.2011


Курс євро: 12 гривень — це вже серйозно

Курс єдиної європейської валюти знову виріс, до рекордної відмітки в 2011 році. На момент часу, курс євро вже перейшов усі мислимі рубежі і продовжує підніматися. При цьому, європеєць дорожчає в Україні куди швидше, ніж на світових ринках. Так, ще не дійшовши до 1,5 на валютному ринку Старого Світу, євро в Україні коштує понад 1,505 долара за одиницю. Це, само по собі, вселяє жах прийдешньої інфляції, як продуктової, так і загальної.

Джерело прогнозу курсу для гривні: globalist.org.ua

28.04.2011


Прогноз стабільний

Як відзначив аналітик Ерсте Банку Мар'ян Заблоцький, квітень традиційно найстабільніший місяць для гривні. Тепла погода, прихід весни, низькі ризики зростання цін на продукти харчування в основному сприяють попиту на валюту з боку населення. Без значного попиту на ринку майже завжди є залишок іноземної валюти, — відзначає експерт.

Джерело прогнозу курсу для гривні: Економічні звістки

07.04.2011


Прихована інфляція

Минулого курс гривні до долара падав постійно в повзучому режимі. І його весь час утримували штучно. Потім наставала криза і курс долара приводили до реального стану. Так було в 1998 р, коли курс упав з 1.8 до 5.4, так було і в 2008р, коли курс упав з 4.5 до 9.0. Визначальний показник постійного потенційного падіння курсу — високий рівень інфляції в Україні.

Ці факти вказують на те, що облікове падіння гривні продовжується і в перспективі гривню чекає черговий обвал. Але в середньостроковому періоді 2011р курс долара буде, швидше за все, перебувати на сталих рівнях в 7.95 грн/дол.

Джерело прогнозу курсу для гривні в середньостроковому періоді: okrug.com.ua

07.03.2011


Навряд чи будуть різкі коливання гривні

Екс-керівник групи радників голови Нацбанку України Віктор Лисицький заявив, навряд чи будуть різкі коливання гривні, якщо не буде ніяких зовнішніх поштовхів.

Якщо діяти тактично, то вона (гривня) буде стабільною. Кілька місяців, а можливо і кілька років по відношенню до долара вона буде більш-менш стабільною. А якщо говорити про середньостроковому і довгостроковому періоді, то треба чітко розуміти: поки ми радикально не оновимо наше виробництво, ми будемо постійно мати гривню, яка девальвує, девальвує, девальвує, — зазначив Лисицький.

Джерело прогнозу курсу для гривні до долара: imk.com.ua

14.02.2011


Курс гривні буде стабільним

Судячи з прогнозів банкірів, 2011-й також не стане роком обвалу або несподіваного зміцнення гривні. Швидше за все, коливання курсу будуть в рамках все тих же 7,8-8,3 грн./дол. В періоди платежів за (імпортні) енергоносії можливі короткочасні коливання курсу, які будуть погашатися за рахунок виходу НБУ на валютний ринок, — упевнений директор казначейства банку Хрещатик Олексій Козирєв.

Джерело прогнозу для курсу для гривні: Dengi.ua

11.01.2011


Яким буде курс гривні в 2011 році: прогноз експертів

15 провідних українських економістів, банкірів і аналітиків спрогнозували, яким буде курс гривня-долар в 2011 році.

На основі цих даних газета Дело склала консенсус-прогноз. Згідно з ним, до кінця наступного року долар в Україні незначно подорожчає — до 8,03 грн.

10 з 15 експертів вважають, що наступного року національна валюта девальвує. Позитивним моментом може служити те, що девальвація очікується незначною.

Навіть найбільш песимістичні прогнозисти не передбачають падіння гривні нижче рівня 8,25 грн/дол до кінця наступного року. В зміцнення гривні за підсумками року вірять тільки троє фінансистів, ще двоє вважають, що в кінці 2011-го курс долара буде близький до поточного рівня.

Якщо ж проаналізувати всі відповіді експертів, то можна подумати, що курсова ситуація в Україні цього року буде достатньо нудною. Так, згідно консенсусного прогнозу всіх учасників опитування, ціна американської валюти зміниться за 2011 рік незначно і через 12 місяців залишиться 8,03 грн/долар, що всього на 0,7% більше поточного значення курсу.

Втім, якраз єдине, чого не прогнозують учасники ринку, так це стабільність. Очевидна тенденція до посилення волатильності гривні, — констатує голова правління банку Форум Ярослав Колесник.

Якщо протягом усього 2010 року міжбанківський курс долара рідко змінювався більше, ніж на 1-2 копійки за тиждень, то наступні 12 місяців зміни очікуються на рівні 5-10 копійок.

Враховуючи той факт, що НБУ неодноразово заявляв про те, що курс гривні буде відображати стан попиту і пропозиції на ринку, можна очікувати, що вартість нацвалюти в 2011 році буде більш волатильною, — вважає аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Олександр Лозовий.

Схожої думки дотримується і аналітик інвесткомпанії Ренесанс Капітал Анастасія Головач. Нацбанку треба демонструвати, що вони виконують вимоги МВФ про лібералізацію валютного ринку. Тому його виходи з інтервенціями будуть рідше, що, безумовно, призведе до зростання волатильності, — зазначила експерт.

На думку фахівців, на курс гривні також буде впливати зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу і зростання ринку імпорту товарів і послуг.

Також в 2011 році для гривні традиційно буде важливий попит на іноземну валюту з боку населення, — відзначив аналітик Ерсте Банку Мар'ян Заблоцький.

Нагадаємо, що тільки за останні три місяці населення викупило в банків валюти на 5,2 млрд доларів більше, ніж продало їм. Якщо населення і далі буде скуповувати валюту такими темпами, то це може виявитися дуже вагомим чинником ослаблення гривні.

У першій половині року в Україні буде присутній і додатковий фактор попиту на іноземну валюту. За оцінками Мар'яна Заблоцького, у цей час банки можуть додатково купити 2 млрд доларів.

Це пов'язано з тим, що в меморандумі між Україною і МВФ міститься умова, за яким Нацбанк повинен скасувати постанову № 109, згідно з яким банкам було заборонено враховувати резерви, сформовані у валюті при розрахунку валютної позиції.

Після скасування цієї постанови банки почнуть активно скуповувати валюту, яка не дозволить гривні зміцнитися в першій половині 2011 року.

Що стосується коливання курсу долара протягом 2011 року, то багато експертів схильні вважати, що найбільша девальваційний тиск на гривню буде спостерігатися в першому і останньому кварталі.

У січні-лютому гривня знаходитиметься під девальваційним тиском внаслідок високих обсягів імпорту енергоносіїв, в той час як експорт буде залишатися достатньо низьким. До кінця першого кварталу і в другому кварталі можна чекати зростання експорту разом із традиційним пожвавленням на фінансових ринках. В результаті, гривня має потенціал для зміцнення. До кінця року, в результаті збільшення обсягів імпорту, девальваційний тиск на гривню, цілком можливо, відновиться, — прогнозує Дмитро Сологуб.

Джерело прогнозу для курсу гривні на 2011 рік: газета Справа

10.01.2011


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua