ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Прогноз курсу гривні за 2010 рік

Прогнози курсу української гривні дані в 2010-му році

Прогнози курсу гривні за 2010 рік

Прогноз курсу гривні на 2011 рік

Курс гривні до долара в наступному році складе, швидше, 8,20-8,30 гривень за долар замість закладених урядом в Державного бюджету-2011 7,95 гривень за долар. Таку думку висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. Експерт зазначив, що він і його колеги очікують іншого курсу, ніж чиновники. Ми вважаємо, що курс долара буде понад 8 грн/дол, але це базується на припущенні, що Україна потрібно виходити на позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. Один з варіантів виходу — це послаблення національної валюти. Тому наш прогноз — це 8,20-8,30 середньорічний на наступний рік. Але враховуючи, що на сьогодні приблизно 8 копійок — це 1%, то, відповідно, наш прогноз лише на 3% відрізняється від уряду. Це дуже незначно, — підкреслив він. Нагадаємо, що сьогодні міністр фінансів Федір Ярошенко озвучив основні показники Державного бюджету України на 2011 рік. За його словами, в документ закладено зростання ВВП на рівні 4,5%, рівень інфляції - 8,9%, дефіцит бюджету - 3,08%, курс гривні до долара - 7,95 грн.

Джерело прогнозу курсу гривні на 2011 рік: finance.lg.ua

8.12.2010


Гривня-долар: курс 8 - надовго

На щастя, очікуваного багатьма осіннього курсового колапсу не сталося. Долар за місяць зріс лише на 2 копійки — з 7,96 до 7,98 грн/$. В останні тижні спостерігається підвищений попит на валюту, однак НБУ і раніше здатний утримати курс в межах розумного, — говорить начальник управління казначейства Індустріалбанку Олександр Фомін.

До кінця жовтня валютний ринок почав заспокоюватися, і зазвучали численні прогнози про світле майбутнє гривні — як мінімум до кінця року. В листопаді-грудні курс на міжбанку буде коливатися в межах 7,93-7,96 грн/$. Стабільність курсу, як і колись, забезпечать інтервенції НБУ, — говорить начальник управління грошових і валютних ринків VAB Банку Наталя Шишацька. Враховуючи готовність НБУ тримати курс, а також підтримку з боку МВФ (до речі, місія Фонду сьогодні почне вивчати можливість виділення чергового траншу кредиту. — Авт.), Навіть якщо попит на валюту буде зростати, вище 8 грн/$ Курс не піде, — вважає Олександр Фомін.

8 гривень за долар — ЦЕ НАДОВГО. А є й більш довгострокові прогнози. Але... Протягом найближчого року девальвації гривні бути не повинно — більше шансів на її зростання, — упевнений старший дилер управління дилінгових операцій банку Південний Олег Ропяк. На його думку, якщо курс долара раптом зросте до рівня 8-8,1 грн./$, — це буде найкращий час для продажу валюти. Потім вона піде вниз і, почекавши, можна буде купити її за більш низьким курсом і таким чином заробити.

Джерело прогнозу курсу гривні: Сегодня

3.11.2010


Курс гривні до осені-зими 2010 від провідних банкірів Україні

Чим ближче осінь, тим тривожніше валютні прогнози. У 2009 році курс долара в серпні і на початку вересня ріс, як на дріжджах, і тільки дійшовши 4 вересня 2009 до позначки 8,94, став планомірно знижуватися. Так само трясло та курс продажу євро, який у вересні минулого року досяг рівні 12,8 гривні. Зараз ситуація інша: вибори давно минули, та й новий транш від МВФ вже отримано. Але державний борг України вже перевищив $43 млрд, а це 36% ВВП. За перше півріччя внутрішній борг зріс на 21% (до $15,8 млрд.). Щоб обслуговувати таку велику заборгованість, напевно на Інститутській знову доведеться включати друкарський верстат, що неминуче відіб'ється на готівковому курсі гривні. Загалом, ситуація в країні начебто змінилася, але страх перед несподіваним курсовим обвалом все одно залишається. Чого ж чекати від валютного курсу до кінця 2010 року? І в якій валюті найкраще формувати свої заощадження?

Гривня втримається

Майже всі опитані банкіри прогнозують восени (скоріше за все на початку жовтня) незначне зниження курсу гривні, обумовлене різними факторами. Песимісти чекають до кінця 2010 року курсу 8,0-8,3, оптимісти - 7,8-7,95 гривні за долар. Тобто, відхилення вниз від поточного курсу можливі, але в межах 2% (втрати на $100 не більше 10-40 гривень). Приводів для глибокої девальвації, такий, наприклад, як в 2008-2009 році, валютні аналітики поки не бачать. На наш погляд, кардинальної зміни тенденцій на валютному ринку до кінця 2010 року чекати не варто, — вважає начальник відділу аналізу та досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб. Динаміка обмінного курсу буде залежати від поведінки Нацбанку — якщо НБУ послабить вплив на валютний ринок, обмінний курс може навіть зміцнитися до рівня 7,60-7,70. Однак ми не очікуємо таких сміливих дій НБУ — швидше за все центробанк продовжить політику лише мінімального зміцнення гривні. При цих умовах максимум, на що здатний обмінний курс, це зміцнитися на 5-10 копійок до кінця року, — говорить г-н Сологуб. Основним ризиком для валютного курсу є друга хвиля кризи у світовій економіці, яка може бути спровокована старими проблемами в Греції, Португалії, Угорщини. Це може привести до обвалу світових цін на сировину, що, ймовірно, боляче вдарить по Україні (що, в принципі, вже мало місце восени 2008 року). Лякають також перспективи додаткової емісії гривні, зокрема, для покриття розриву між реальним дефіцитом бюджету та номінальним. Нагадаємо, в 2010 році дефіцит бюджету має скласти 56,1 млрд. грн, або 5,17% від номінального ВВП. Але опозиційний уряд наполягає на тому, що реальний дефіцит вже сягає 16% ВВП, тобто — не менше 170 млрд. гривень. Дуже великий ризик, що гроші МВФ разом з емісійними підуть саме на латання діри у державній скарбниці. У цьому випадку знецінення національної валюти і зростання інфляції — справа часу. Але поки дані за перше півріччя 2010 року все ж вселяють оптимізм. Профіцит платіжного балансу України становив $2,5 млрд, а валютні резерви НБУ збільшилися до $30 млрд. Позитивні тенденції дозволили багатьом українським банкам переглянути прогноз курсу 2010 році в бізнес-планах з 8 і навіть 8,49 до 7,7-7,8 гривні. Зокрема, про очікувану до кінця року ревальвації до рівня 7,7 і 7,8 відкрито заявляють аналітики ВТБ Банку та групи компаній Інвестиційний капітал Україна.

Експерти

Прогноз курсу гривня / долар на кінець 2010 року

Райффайзен банк Аваль

7,85 – 7,90

БГ банк

7,95 – 8,3

БМ банк

8,0 – 8,05

Хрещатик

7,88 – 7,92

Альфа-Банк

8,27

Ерсте Банк

7,7 – 7,8

Міжнародний центр перспективних досліджень

8,3

Швидше за все, істина, як завжди посередині. Після невеликого зниження гривні восени до кінця 2010 року і до першого кварталу 2011 року нас чекає відносно стабільний курс на рівні 7,88-7,92 за долар. Значна ревальвація, як і значна девальвація гривні в даний момент не вигідна ні експортерам, ні імпортерам. Я не думаю, що зараз були хоч найменші економічні передумови до значних коливань курсу, — говорить директор казначейства банку Хрещатик Олексій Козирєв.

Джерело прогнозу курсу гривні і курсу гривні: Dengi.ua

25.08.2010


Курс долара не зміниться

За словами експертів, підстав чекати різких стрибків у бік зміцнення або ослаблення курсу гривні немає до кінця року. Аналітик компанії BG Capital Віталій Ваврищук вважає, що курс американського долара залишиться на рівні 8 гривень.

У зв'язку з поліпшенням показників платіжного балансу в цьому році значно скоротяться потреби України в зовнішньому фінансуванні. За даними експорту, дефіцит рахунку фінансових операцій зменшиться до рівня 1,8 млрд. американських доларів у порівнянні з 11,9 млрд. у минулому році, а дефіцит рахунку поточних операцій до 1,1 млрд. доларів.

А так само позитивні зовнішньоекономічні показники дають підставу припускати, що міжбанківський валютний ринок буде збалансований протягом року, і тому різкі зміни обмінного курсу гривні щодо американського долара малоймовірні.

За словами Ваврищука, тенденції міжбанку в березні не є показовими для року в цілому. Адже баланс попиту-пропозиції валюти, можливо, вирівняється в найближчі місяці, що зміцнить очікування стабільності гривні на ринку. Тому поки прогноз залишається 8 на 2010 рік.

За даними прес-служби Міністерства економіки, в березні курс гривні зміцнився по відношенню до долара на 0,81%: з 7,99 гривень за американський долар до 7,925 гривень за долар.

Джерело інформації про прогноз курсу гривні: do-finance.com

10.04.2010


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua