ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Прогноз курсу євро за 2011 рік

Прогнози курсу євро зроблені в 2011-му році

Прогнози курсу євро за 2011 рік

Євро пробив дно

Вчора через панічні побоювання інвесторів за долю проблемних країн ЄС вперше з січня 2011 р. курс євро котирувався на рівні $1,30. Курс пари євро / гривня, відповідно, також різко пішов у піке. Але, як запевняють аналітики валютного ринку, пара не подолає коридор десять до одного ще дуже довгий час

Курс євро на вчорашніх торгах в Нью-Йорку вперше з січня поточного року опустився до позначки в $1,30. Курс єдиної європейської валюти опустився до психологічно важливої ​​позначки на чутках про те, що європейська влада не збираються збільшувати обсяг Механізму фінансової стабільності, який вони планують з 2012 р. використовувати для допомоги проблемним країнам єврозони. Що мало особливе забарвлення на тлі зростання вартості залучення позикових коштів для Італії та можливе зниження кредитного рейтингу найбільших країн ЄС рейтинговим агентством Standard & Poor`s.

Втім, як зазначає старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, ніяких економічних передумов для падіння курсу євровалюти не було. І вчорашні дані ФРС, і сьогоднішні як економічні, так і політичні події на ринок не впливали, — говорить аналітик. На його думку, зниження курсу євро — річ психологічна, і не більш ніж.

До того, як каже експерт, панікувати ще рано, адже набагато важливіше, наскільки курс опустився у відсотках, ніж до якої величини за певний період. А схема поступового зниження курсу євро спостерігається вже кілька років (у 2009 р. євро коштував $1,6). І ще, принаймні, найближчі півроку ми будемо спостерігати подальше повільне ослаблення євро. Але це, звичайно, не буде щоденне, лінійне падіння. Курс буде коливатися в обидві сторони, але в цілому євро буде слабшати до долара, — прогнозує Олександр Жолудь.

Відбилося зниження пари євро/долар і на курсі євро в Україні. Курс євро / гривня безпосередньо залежить від курсу євро/долар, тому що курс долар/гривня стабільний і прогнозований на рівні 8,02-8,04, відповідно, курс євро опускається. І до кінця року він може опуститися нижче 10 грн.,-каже заступник голови правління ЕРДЕ Банку Віктор Половинко.

Іншої думки дотримується віце-президент ІГ Універ Євген Андросюк. За його словами, даний тренд залишиться слабким, і ралі за підсумками року відкладається. Долар немов зміцнюється, але це ілюзія. Просто девальвація євро відбувається швидше, ніж у долара. Пара євро / гривня не є вільно конвертованою, отже, в даному випадку вплив глобальних трендів буде мінімальним, — говорить фінансист. За його прогнозами, ситуація повинна стабілізуватися протягом наступного року, у другому кварталі. Гривня залишиться на позначці 8 грн/$1 ще довгий час. І нижче 10 грн. євро в Україні котируватися не буде.

За останніми прогнозами аналітиків одного з найбільших банків світу Morgan Stanley, наступного року тиск на єдину європейську валюту посилиться, а низькі темпи зростання погіршать становище фінансових інститутів країн єврозони.

Прогноз курсу євро на 2012 рік за матеріалами: Економічні звістки

15.12.2011


Поки ж на міжбанку євро росте

Ситуація з євро не настільки погана, запевняють експерти. Валютна паніка в Україні не раціональна. Адже в ЄС не робили додаткову емісію євро, як зробили, наприклад, з доларами США. А це дозволить посилити позиції європейської валюти в порівнянні з тією ж американською. Тим більше, останнім часом, незважаючи на все, курс євро по відношенню до долара підріс. Падіння євро може трохи сповільнитися і після невеликої корекції курсу до позначки 1,36 долара за євро, повернеться до рівня 1,33-1,32 долара за євро. В Україні в такому випадку курс євровалюти до кінця поточного року буде перебувати в діапазоні 10,7-10,9 гривень, — цитує Економічна правда експерта аналітичного департаменту X -Trade Brokers Ukraine Володимира Олексюка. Поки ж на міжбанку євро росте.

Прогноз курсу євро за даними: podrobnosti.ua

02.12.2011


Все на одного

На поточний момент настрою гравців явно спрямовані проти євро, зазначають в Danske Bank. У данському банку бачать декілька чинників, які до кінця року можуть привести до істотного зниження курсу євро/долар. Ринок може закласти в курс подальше зниження ставок ЄЦБ. Регулятор, у свою чергу, може бути змушений монетизувати борг або запустити програму кількісного пом'якшення. З досвіду США та Великобританії відомо, що такі очікування негативні для валюти. Таким чином, одні лише спекуляції можуть чинити тиск на єдину євровалюту. Крім цього, якщо криза призведе до нової хвилі продажів на ринках акцій, пара євро/долар також впаде.

Прогноз зростання ВВП єврозони знижений, ВВП Іспанії стагнує, і я думаю, ми побачимо погіршення випереджальних індикаторів також і в стрижневих країнах єврозони. Наш прогноз по парі євро/долар на кінець 2011 року - 1,30, а в I кварталі 2012 року ми очікуємо падіння до 1,25, — заявив виконавчий директор Morgan Stanley Іен Стенард.

Джерело прогнозу курсу євро на кінець 2011, початок 2012 року: rbc.ru

18.11.2011


Євро: Берлін не здається

Саміт ЄС 23 жовтня вніс певний оптимізм в близькі перспективи єврозони. Главам держав і урядів об'єднання вдалося досягти принципових домовленостей з антикризового пакету (кредити Греції, рекапіталізація банків, допомогу для Італії, Іспанії та інших країн, що знаходяться в зоні ризику).

У той же час саміт з ще більшою силою поставив питання про майбутнє самого союзу і єврозони. Зовні інтеграція тільки посилюється. Крім розширення повноважень Європейської комісії в фінансовій сфері (аж до напівавтоматичного застосування санкцій до країн-порушників макроекономічної і бюджетної дисципліни і попереднього захисту держбюджетів в Брюсселі перед поданням їх у національних парламентах), буде створено Європейське економічне уряд (ЄЕП). На ділі, урядом названі регулярні саміти, на яких планується обговорювати проблеми та перспективи єврозони. Загальним буде тільки спікер урядів (обирається на 2,5 року разом з президентом ЄС).

Але найголовніший і конфліктогенний аспект нової структури — це те, що збиратися на саміти будуть саме представники 17 країн, що входять в зону євро. Таким чином, де-факто, хоча і м'яко, вводиться двоярусна система управління в Євросоюзі. Тоді як за бортом залишаються 10 країн. Основним лобістом даного рішення виступила Німеччина, яка пропонує під нього і під інші антикризові заходи переглянути договори ЄС. Економічна ефективність такого рішення поки неясна: слабкі економіки, що входять в зону євро, нікуди не зникають, а ось політичні ризики зростають. Вже лунають голоси про створення країнами ЄС, що не входять в зону євро, альтернативного уряду, який буде проводити свої саміти одночасно з ЄЕП.

Все це робить середньострокові перспективи євро достатньо туманними. А про посилення ролі європейської валюти як резервної і говорити не варто.

Прогноз курсу євро за даними: ugmk.info

27.10.2011


У разі дефолту Греції...

У разі дефолту Греції, погіршення поточного рахунку платіжного балансу, який має місце вже зараз, а також відтоку валюти з банківського сектора вартість готівкового долара на початку наступного року може перевищити позначку 8,25 грн., — Говорить Микола Івченко. — У разі дефолту в Греції до кінця березня 2012 року і паралельного розростання боргової кризи на інші країни євро на світовому ринку може знизитися в ціні до 1,23-1,25. В цьому випадку середній курс продажу готівкової євровалюти в Україні складе 10,25-10,40 грн. Однак якщо дефолту в Греції не відбудеться, а поширення боргової кризи на єврозону буде стримано Фондом європейської стабільності і ЄЦБ, то зниження курсу євро буде більш помірним і до кінця березня наступного року він може скласти 1,30 (-2,26%). В Україні в цьому випадку готівкова євровалюта буде продаватися за курсом 10,8 грн.

Прогноз курсу долара на березень 2012 року за матеріалами: Комсомольская правда

12.10.2011


Ймовірно зниження курсу євро

За прогнозами Павла Ільяшенко, аналітика Astrum Investment Management, в найближчі місяці курс EUR по відношенню до USD перебуватиме в коридорі 1,25-1,45. Таким чином потенціал зниження EUR від поточних рівнів більш ймовірний.

Динаміка EUR відносно UAH залишиться заручником відсутності окремого курсу EUR / UAH. Ціноутворення останнього продовжить формуватися спочатку через EUR / USD, потім через UAH/USD. У разі фінансового шоку з епіцентром в європейській банківській системі, UAH девальвує більше проти USD, ніж проти EUR через більш ймовірного зміцнення USD по відношенню до EUR, — розповідає стратег.

Зі свого боку Володимир Дінул впевнений, що євро продовжить дешевшати по відношенню до долара. В Україні курс євро не встановлюється окремо і перераховується через крос-курс до долара. Відповідно, якщо євро буде дешевшати відносно долара, то буде дешевшати і по відношенню до гривні, — підкреслює експерт.

За нашими оцінками, восени євро на ринку FOREX знаходитиметься в діапазоні 1,25-1,43. В Україні середній курс продажу готівкового євро в цьому випадку буде перебувати в межах 10,18-11,65 грн. До кінця листопада євро, швидше за все, буде триматися біля позначки 1,33, що нижче поточного рівня на 2,2%. В Україні середній курс продажу готівкового євро в кінці осені може скласти 10,83 грн, — прогнозує Микола Івченко.

Мар'ян Заблоцький, аналітик Ерсте Банку, вважає, що за останні два роки боргової кризи в єврозоні світовий фінансовий ринок ще не відчував подібного песимізму. Цілком можливо, що найближчим часом настануть дефолт Греції, Португалії та Ірландії, внаслідок чого може значно знизитися вартість євро. Українська гривня зможе витримати дефолт відносно невеликих економік Греції, Португалії, Ірландії, в той же час дефолт Італії та Іспанії призведуть до девальвації національної валюти, — говорить Заблоцький.

За його словами, в останні дні на ринку з'явилися оптимістичні настрої щодо того, що європейські країни все ж зможуть вжити заходів для утримання кризи. На наш погляд, такий сценарій розвитку подій є найбільш вірогідним, — відзначає аналітик. — Ми очікуємо, що курс гривні щодо долара США залишиться незмінним протягом осені. Тим часом євро може ще втратити у вартості.

У вересні 2011 року євро продовжує відчувати на собі ефект фіксації прибутку деякими учасниками ринку, говорить Роман Ткаченко, заступник начальника відділу неторгових операцій казначейства Євробанку.

Ситуація в Європі поки не змінилася, тому коливання євро вище $1,35 якщо і будуть продовжуватися, то збережуть корекційний характер. Поведінка ряду технічних індикаторів дає підставу очікувати продовження зниження євро до рівня $1,34 найближчим часом. Вважаємо, що ця тенденція буде розвиватися, і в наступні шість місяців пара EUR / USD може наблизитися до рівня $1,20, — вважає Ткаченко.

На його думку, фінансова невизначеність і нестабільність у ряді країн зони євро не дають передумов до посилення курсу єдиної валюти в найближчі кілька місяців. У теж час, очікувана активізація в економіці США зіграє на користь зміцнення долара. У такій ситуації я бачу можливість заробити на продажах євро, очікуючи його зниження на 9,8%, — каже банкір.

Прогноз курсу євро в Україні за матеріалами: Ліга.Фінанси

29.09.2011


Курс євро буде знижуватися

Курс євро в обмінних пунктах продовжує падати — за останні пару днів євровалюта подешевшала на 10 копійок. Зараз його продають по курсу 11,25-11,38 гривні. А ще тиждень тому — за 11,70 гривні. Експерти пояснюють падіння євро погіршенням прогнозів європейської економіки. Скорочуються темпи зростання ВВП країн ЄС, зокрема, погіршився прогноз зростання ВВП в нинішньому році — з очікуваних ще недавно 1,5-2,3% він упав до 1,4-1,8%. Також курс послабила новина про те, що не буде підвищена облікова ставка Європейського Центробанку (за якою видаються позики комерційним банкам. Що вище облікова ставка Центробанку, тим вищий відсоток стягують потім комерційні банки за наданий ними клієнтам кредит), — пояснює керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко. За його словами, до 20 вересня курс буде знижуватися до 11,00-11,10.

Негативний вплив зростаючих боргів країн ЄС на тлі того, що прийнято рішення не підвищувати ставку ЄЦБ — головна причина ослаблення курсу євровалюти. Це не дуже значне падіння — взагалі, за останні півроку не було жодного коливання курсу євро/долар більше 1%. За нашими прогнозами, до кінця року курс може знизитися до 1,3 євро/долар — тобто 10,53 гривні за євро, — вважає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Джерело інформації про зниження курсу євро: segodnya.ua

10.09.2011


Євро стабільно

Євро на світовому ринку, на думку аналітиків, продовжить торгуватися в діапазоні, в якому він перебуває вже кілька місяців. Рівнем підтримки для валюти може стати значення 1,41, а рівнем опору - 1,46. Середній курс продажу готівкового євро в Україні в цьому випадку буде перебувати в межах 11,30-11,70 грн.

Прогноз курсу євро в Україні за матеріалами: ЛІГА. Фінанси

22.08.2011


Євро зберігає потенціал зростання

Ситуація на валютному ринку в серпні буде стабільною, євро буде торгуватися без значних змін — у рамках 11,20-11,65 грн. / євро, заявили аналітики X -Trade Brokers Ukraine.

Євровалюта на світовому ринку зберігає потенціал зростання до рівня $1,5 з рівнем підтримки — $1,39.

Прогноз курсу євро на серпень 2011 по матеріалами: ЛІГА. Фінанси

28.07.2011


Побоювання з приводу поширення кризи тиснуть на євро

Курс євро демонструє помітне зниження на європейській сесії в четвер, тому що знову загострилися побоювання з приводу поширення боргової кризи, що стали противагою тій підтримці, яку отримує єдина валюта в очікуванні прес-конференції Жан-Клода Тріше, президента Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Стурбованість тим, що залишається невирішеною боргова криза в Греції може перекинутися на інші країни єврозони, які мають високий рівень боргу, привів до падіння євро нижче позначки 1,43 долара. Новини про те, що Іспанія успішно провела аукціон з розміщення трирічних облігацій на суму 1,5 млрд євро, забезпечили для євровалюти лише тимчасовий перепочинок.

Рішення ЄЦБ щодо процентної ставки було відзначено як одне з найважливіших подій тижня, яке надавало сильну підтримку євро. Але зниження суверенного кредитного рейтингу Португалії агентством Moody's, про який було оголошено раніше протягом тижня, знизило значимість вердикту Європейського центробанку.

Оскільки борги периферії єврозони знову опинилися в центрі уваги, засідання ЄЦБ стало мало не другорядним подією, — відзначають економісти BNP Paribas в аналітичній записці для клієнтів.

Оскільки побоювання з приводу поширення боргової кризи зростають, спреди прибутковості, тобто та премія, яку інвестори вимагають для своїх активів у порівнянні з німецькими державними облігаціями, збільшилися до максимумів з моменту створення єврозони. Це стосується паперів Греції, Ірландії, Італії та Португалії.

На обрії вже помітні багато країн, — говорить Луц Карповіц, валютний стратег-аналітик Commerzbank у Франкфурті.

Інвесторам необхідно знати, чи продовжить ЄЦБ приймати грецькі облігації, навіть якщо по них буде оголошений технічний дефолт. Агентство Standard & Poor's заявило в понеділок, що поточні пропозиції по другому пакету допомоги для Греції, ймовірно, приведуть до часткового дефолту.

Поки ЄЦБ стверджує, що не буде приймати як забезпечення облігації з рейтингом дефолту. Це може відрізати європейські банки від програм забезпечення ліквідності ЄЦБ. Але прийняття таких облігацій може зашкодити довірі до Центробанку і до євро.

Ми змінимо свій прогноз для пари євро/долар (у бік зниження), якщо ЄЦБ продовжить приймати облігації Греції, — вказує Карповіц.

Прогноз вартості євро за матеріалами: Прайм

07.07.2011


Курс євро до долара США в липні може опуститися нижче $1,40

Курс євро до долара США в липні може опуститися нижче $1,40, оскільки загострення боргової кризи в єврозоні, швидше за все, стане на заваді підвищенню процентних ставок Європейського центрального банку (ЄЦБ). Такий прогноз курсу євро опублікував Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd.

Якщо очікування підвищення процентної ставки ЄЦБ у липні не виправдаються, ми побачимо євро на рівнях нижче $1,40. Все залежить від розвитку ситуації навколо Греції, — заявив керівник європейського відділу валютних досліджень Bank of Tokyo Дерек Хелпені у інтерв'ю агентству Bloomberg.

Глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше заявив у середу, що європейська боргова криза та її потенційні наслідки для фінансової системи мають червоний колір коду, що є найвищим рівнем ризику.

Прогноз курсу євро за матеріалами: delo.ua

23.06.2011


Євро до літа подешевшає до 11,2-11,4 грн

Зараз новинний потік сприяє продовженню корекції по євро. Тим не менш ми позитивно дивимося на євро/долар в довгостроковому періоді, — говорить глава аналітичного відділу Rabobank Ян Ламбрегтс. — В Європі зараз працюють над вирішенням тих проблем, які потім доведеться вирішувати і Америці, але зараз у США боргові труднощі ігноруються. Тому в даний момент євро отримує сильний удар, але потім падати буде долар. Пара євро/долар повернеться на рівень 1,5 протягом півроку.

Категорично не згоден з Я. Ламбрегтсом старший аналітик Standard Bank Стів Бароу — у нього негативний прогноз по євро: Одна з причин в тому, що ринки останнім часом дуже оптимістично дивилися на євро і ігнорували безліч проблем в економіці єврозони. Зараз вони виходять на поверхню і чинять тиск на євро. Надалі важливим фактором буде політика ФРС. Я думаю, вона почне підвищувати ставки в наступному році, і це завдасть по євро сильний удар. Наша довгострокова мета по парі євро/долар — позначка 1,2, — зазначив експерт.

Тим не менш оптимістично налаштованих щодо ситуації в єврозоні аналітиків все більше. Світові центробанки все ще мають намір диверсифікувати доларові резерви, і євро залишається єдиною великою альтернативою долару. Такі новини, як можливе пониження рейтингу восьми найбільших грецьких банків, в остаточному підсумку стануть приводом купувати євро, — вважає керуючий директор Strategic Alpha Limited Моріс Помері.

Прогноз курсу євро до долара за матеріалами: РБК

13.05.2011


Євро до літа подешевшає до 11,2-11,4 грн

Долар залишиться стабільним, курс євро підніметься до 12 грн, але потім повернеться на звичні рівні. Такий валютний прогноз склали експерти-фінансисти.

Голова наглядової ради банку Центр Олександр Охрименко не виключає, що завдяки річним продажам курс може опуститися до 7,75-7,8 грн/долар. Однак більшість експертів очікують стабільного курсу на звичних для українців рівнях. Наприклад, керівник ІАЦ Forex Club в Україні Микола Івченко вважає, що в найближчі місяці курс буде рухатися в коридорі 7,95-8 грн/долар.

Що стосується євро, то ряд експертів наполягають, що можливості для зростання європейської валюти обмежені. Івченко не виключає, що курс повернеться на рівень 1,4-1,42 долара / євро. Експерти банку Форум Commerzbank Group також вважають, що влітку курс євро буде знижуватися, але в травні подорожчає до 1,51 долара / євро. Це означає, що в Україні єдина валюта спочатку досягне 12 грн, а потім опуститься до 11,2-11,4 грн/євро.

Прогноз курсу євро в Україні за матеріалами: Фокус

04.05.2011


UBS переглянув прогнози щодо курсу євро/долар

UBS підвищив прогноз по євро/долару на найближчі 12 місяців до 1.48 (проти 1.39), прогноз на півроку також переглянутий у бік підвищення з 1.35 до 1.38, між тим, прогноз на три місяці залишився без змін на рівні 1.35. Аналітики банку вважають, що долар може відновити позиції проти євро в короткостроковій перспективі, однак, в цілому, проблеми дефіциту в США і далі будуть негативно впливати на курс американської валюти.

Прогноз курсу євро за матеріалами: Forexpf.Ru

14.04.2011


Євро росте тільки тому, що долар падає

Курс євровалюти зараз демонструє зростання, тому що падає американський долар — відзначає фінансовий аналітик Ерік Найман.

Новини по Португалії були відомі давно, тому великого впливу на курс євро не надали. Що стосується Іспанії, то сьогодні поки немає підстав вважати, що вона звернеться до ЄС за фінансовою допомогою — в ЄС вже заявили, що Португалія — ​​остання країна, якою буде надана допомога. Тут палиця на два кінці: якщо раптом Іспанія не зможе впоратися зі своїми проблемами самостійно, і уряд звернеться за допомогою до Євросоюзу, то їм можуть сказати: Вибачте, але на вас вже немає грошей. І тоді це буде серйозний удар по євро. Але поки Іспанія заявляє, що не має наміру просити допомоги, крім того все спокійно і в інших периферійних країнах, тому у євро немає передумов для падіння, — Розповів Е. Найман.

За словами аналітика, найближчим часом євровалюта може навіть продемонструвати зростання. У короткостроковій перспективі євро може ще підрости, ну а в довгостроковій — курс євровалюти абсолютно неадекватний. Євро зараз зростає, тому що падає долар, — вважає Е. Найман.

Прогноз курсу євро за матеріалами: UBR

08.04.2011


11,13 в кінці квітня

Курс євро до гривні коливатиметься від 11,53 грн. / Євро на початку місяця до 11,13 грн. / Євро наприкінці квітня. Аналітики Forex Club прогнозують, що діапазон коливання валютної пари євро/долар на світовому ринку на поточному тижні складе 1,403-1,44. В Україні в цьому випадку середній курс продажу готівкового євро буде коливатися в межах 11,24-11,54 грн.

Аналітик Ерсте Банку Мар'ян Заблоцький вважає, що курс євро ще може злегка вирости на спекуляціях щодо того, що процентні ставки по євро будуть рости. Однак ми вважаємо, що це зростання буде короткостроковим, і євро скоро втратить свої позиції через слабкого економічного стану країн єврозони, — резюмував він.

Джерело прогнозу курсу для євро до гривні: Економічні звістки

07.04.2011


Протиріччя

Гривня прив'язана до долара і курс євро визначається розрахунковим шляхом виходячи з курсу євро — долар.

Курс євро — долар рухається в широкому діапазоні 1.2 - 1.5 та передбачити яким він буде в динаміці, достатньо складно. Принаймні, передбачення більшості аналітиків стабільно не збуваються.

В Єврозоні великі проблеми і по ідеї курс євро повинен падати, але він навпаки зміцнюється (в лютому 2011 р). Це наслідки розпочатих валютних війн, коли в умовах кризи отримує переваги той, у кого слабкіше валюта, тобто хто більше надрукує грошей. У цьому плані Україна, включивши друкарський верстат, виглядає як цілком цивілізована держава.

Джерело прогнозу курсу для євро: www.fbs.com

07.03.2011


Євро зросте

Джон Тейлор, голова найбільшого в світі валютного хедж-фонду FX Concepts LLC, відзначає, що європейська валюта може вирости до червня до 13-місячного максимуму відносно долара США, завдяки тому, що Європейський Центробанк підвищить процентні ставки.

Вчора президент ЄЦБ Жан-Клод Тріше заявив, що центральний банк може підняти ключову процентну ставку з рівня в 1%, на якому вона знаходиться з 2008 року, вже в наступному місяці для того, щоб обмежити зростаючу інфляцію. На думку Тейлора, пара EUR / USD може піднятися до максимуму з 15 січня 2010 року в $1.45 за долар.

Фахівець вважає, що потім, до третього кварталу, темп зростання європейська економіка сповільниться, і курс євро знизиться. З його точки зору, наближається рецесія.

Джерело прогнозу вартості євро: okrug.com.ua

04.03.2011


Нестійкість курсу євро продовжиться

Світові банки прогнозують коливання курсу долар / євро від 1,18 до 1,47 (при курсі долара рівному 8 гривням це складе 9,4-11,8 гривні за євро). При цьому прогнози банків єврозони і фінансових установ інших держав помітно відрізняються. Приміром, найпесимістичніші прогнози для євро, як не важко здогадатися, дають американські банки — Merrill Lynch і Morgan Stanley. На перший квартал 2011 року вони прогнозують середній курс на рівні 1,23-1,25 дол. / євро, на другий - 1,20-1,21, на третій - 1,18-1,20 і на кінець року - 1, 20 дол. / євро.

Банки єврозони бачать майбутнє своєї валюти в більш оптимістичних тонах. Консенсус-прогноз найбільш впливових європейських банків - 1,33 дол. / євро на перші три квартали і 1,34 на кінець року.

Найбільш стримані прогнози серед європейців традиційно видає німецький Commerzbank (від 1,32 до 1,25) і французький BNP Paribas (від 1,27 до 1,23 дол. / Євро). Не секрет, що Німеччина і Франція роблять погоду у всій єврозоні та, при цьому, зацікавлені в слабкому євро. Представники уряду цих країн неодноразово заявляли, що дорогий євро невигідний економіці ЄС. Тому такий прогноз найбільших банків цих країн цілком зрозумілий.

Джерело прогнозу вартості євро: Dengi.ua

24.01.2011

Прогнози курсу євро за 2010 рік

Прогноз курсу євро/долар на 2011 рік

У 2011 році євро і долар продовжать розгойдувати валютні гойдалки. У середині літа в ціні виросте євро, але за підсумками року у виграші залишиться долар Фінансові проблеми країн єврозони і США продовжать тиск на обидві валюти. Куди хитнеться курс, буде залежати від того, яке з урядів буде більш ефективним у вирішенні цих проблем. Різкі рухи американської валюти можуть піти за стрибками цін на нафту, у зв'язку із загостренням ситуації на Близькому Сході, а також у зв'язку зі зростанням глобального попиту. До цього додаються неоднозначні перспективи фіскальної та економічної політики адміністрації США на наступний рік, — говорить начальник Управління макроекономічних досліджень Укрсоцбанку Тантелі Ратувухері. Що стосується євро, то тут основним дестабілізуючим фактором залишається економічна та фіскальна вразливість країн півдня, півночі та центральної Європи. Консенсус — прогноз банкірів і аналітиків, опитаних кореспондентами, на 2011 рік по парі євро/долар — 1,35. Що незначно відрізняється від прогнозу зробленого експертами Bloomberg (1,33 $/€). При цьому, найвищу ціну за євро, нам доведеться платити в другому і третьому кварталі (1,36-1,38 $ / €), а найнижчу в кінці року (1,31 $ / €). Коливання пари долар / євро буде тривати весь 2011 рік. При цьому, маючи спекулятивну складову ці коливання будуть значними, чим і пояснюється такий розкид прогнозних котирувань, — говорить директор казначейства банку Хрещатик Олексій Козирєв.

Джерело прогнозу курсу євро на 2011 рік: Dengi.ua

20.12.2010


ЕВРОСТАБІЛЬНІСТЬ

Стабільність обіцяють експерти європейської валюти. Курс гривня / євро, який у жовтні зріс аж на 30 копійок — з 10,75 до 11,05 грн. / євро. Але проблема не у гривні, а в... доларі. Він ослаб і на цьому тлі євро виріс у жовтні з $1,36 до $1,38-1,39. Причиною падіння долара є очікування збільшення ліквідності фінансової системи США і зниження процентних ставок. Для інвесторів це означає зниження прибутковості вкладень у долар, попит на нього падає, а, відповідно знижується і курс, — пояснив аналітик Phoenix Capital Олександр Лозовий.

Доля курсу долар / євро, а, відповідно і курсу євро до гривні, поки не вирішена. Все буде залежати від результатів засідання ФРС, на якому буде визначена подальша доля економіки США, — говорить заступник начальника казначейського управління ПУМБ Антон Стадник. У єврозоні, до речі, теж все не слава богу. Стабфонд, про який говорили ще з весни, так і не був створений, тому минулого тижня боси ЄС придумали нову схему підтримки фінансової системи Єврозони (МВФ + підтримка від приватних банків), яка, на думку аналітиків, теж далека від досконалості. Так що майбутнє пари долар / євро неоднозначно, і прогнози експертів різняться. Експерт аналітичного департаменту X-Trade Brokers Ukraine, Володимир Олексюк, вважає, що в листопаді євро може вирости проти долара до рівня $1,43-1,45 (в такому випадку в Україні євро буде коштувати 11,4 грн.), а потім може піти на спад — до $1,33-1,35 (в Україні — до 10,5 грн). А начальник дилінгового центру казначейства Конверсбанка Олександр Декомба вважає, що коливань курсу долар / євро не буде, тому у світі євро буде коштувати $1,36-1,40, в Україні - 10,9-11,15 грн.

Джерело прогнозу вартості євро: Сегодня

3.11.2010


Я б не тримав євро в своїх депозитах

Курс євро зараз зростає. Підвищення цього курсу боляче б'є по економіці Європи, тому вони проведуть заходи щодо зниження курсу євро. І я б не тримав євро в своїх депозитах, — сказав Е. Найман.

За його словами, у кожному разі, в 2011 році долар буде привабливіше, ніж євро, а в українських реаліях, гривня буде привабливішим, ніж долар.

Джерело прогнозу курсу євро на 2011 рік: РБК-Україна

30.09.2010


Курс євро, прогноз банкірів Україні і зарубіжних аналітиків

Курс євро щодо гривні, як завжди, залежить від курсу долара в Україні і ситуації з парою євро/долар на світовому валютному ринку. Оптимісти чекають до кінця 2010 року курсу в межах 1,29-1,35 долара за євро (на кінець серпня було 1,28 долара за євро — ред.). А ось песимісти обіцяють зниження курсу до 1,17-1,20 вже до кінця 2010 року. Аналітики швейцарського банку UBS, Merrill Lynch, Bank of America і британського Royal Bank of Scotland прогнозують, що до кінця 2010 року курс євро буде 1,15-1,26 долара. А французький банк BNP Paribas взагалі зробив прогноз, що в 2011 році курси долара і євро зрівняються. При цьому не виключено, що євро стане дешевше долара — як це було кілька років тому. Нагадаємо, ралі євро почалося в травні 2010 року, коли курс злетів до 1,30 після оголошення про виділення допомоги єврозоні в 1 трильйон доларів. Влітку курс часто змінювався то в один, то в іншу сторону, але на початку серпня він знову наблизився до травневих позиціях. підігріло інтерес інвесторів до євровалюти недавнє повідомлення глави Федеральної резервної системи про те, що відновлення економіки США буде повільніше, ніж очікувалося, а також успішне проходження стрес-тестів європейськими банками. Статистика показує, що ВВП ЄС зростає швидше, ніж економіка США, в основному завдяки розвивається Німеччини. Як написав у липневому номері журнал The Economist євро перестав бути «хлопчиком для биття». На початку року інвестори були впевнені в американському зростанні, зараз же ця впевненість явно ослабла. Однак сильний євро не в інтересах європейських країн-експортерів, нагадує журнал, так що не варто списувати з рахунків долар, який цілком ще може відігратися. Враховуючи прогнози, на українському ринку падіння курсу можливе до 9,2-9,8 гривні за євро. Особливо вірогідне зниження курсу вже восени 2010 року. У зв'язку з перекупленість європейської валюти останнім часом, в перспективі можна очікувати зниження євро щодо долара. Відповідно, до осені євро в нашій країні подешевшає, — вважає начальник казначейського управління ПУМБ Олексій Савченко. А от до кінця 2010 року ситуація може змінитися. Ми очікуємо курс євро / гривня на рівні 10,6-10,8 гривні до кінця року. По мірі того, як ми будемо отримувати більше позитивних новин про економіку (Європи), ми будемо бачити подорожчання євро, — міркує аналітик АТ Ерсте Банк Мар'ян Заблоцький.

Прогноз курсу євро українських банкірів

Експерти

Прогноз курсу гривня / євро на кінець 2010 року

БГ банк

10,10-11,20

БМ банк

11

Хрещатик

10,17-10,53

Ерсте Банк

10,6-10,8


Прогноз курсу євро на 2010 і 2011 рік від зарубіжних аналітиків

Експерт

Прогноз курсу євро на кінець 2010 року

Усереднений прогноз аналітиків на 2011 рік

Canadian Imperial Bank of Commerce (СIBC).

$1,20

Євро опуститься до позначки $1,19 в першому кварталі 2011 року, а закінчить його на рівні $1,21

Wells Fargo & Co

$1,20

Standard Chartered Plc

$1,10-1,12

TD Securities (Toronto-Dominion Bank, Канада)

$1,08

Джерело прогнозу курсу євро на 2010 рік: Dengi.ua

25.08.2010


Зростання євро щодо гривні в IV кварталі

У прогнозах експертів щодо поведінки готівкового євро в найближчі півроку немає одностайності. Розкид прогнозів курсу на кінець року сягає ± 10% від середнього значення. При цьому більшість аналітиків очікують зміцнення гривні в короткостроковій перспективі (медіана прогнозів знижується з 9,63 грн/євро на 31.07.2010 до 9,48 грн/євро на 30.09.2010) і зростання євро щодо гривні в IV кварталі (медіана прогнозу досягла рівня 10,05 грн/євро). Найбільшим оптимістом щодо майбутнього курсу гривні до євро є А.А. Воробйов (ВАТ Морський транспортний банк) з прогнозом 9,15 грн/євро на кінець року, песимістом — А.С. Буровський (ПАТ Кредитпромбанк) - 10,94 грн/євро. Думки лідерів ренкінгу точності прогнозів також розділилися: Н.В. Івченко прогнозує зростання гривні до 9,33 грн/євро, А.А. Охрименко — падіння гривні до 10,1 грн/євро до кінця року, а переможець попереднього рейтингу прогнозу курсу євро — А.Л. Жолудь дав прогноз 10,62 грн/євро.

Джерело консолідованого прогнозу курсу євро: Рейтингове агентство Кредит-рейтинг.

12.07.2010


Євро може подорожчати

Результати роботи економіки ЄС за III квартал 2010 року, в порівнянні з II кварталом, будуть більшою мірою позитивними. У той же час, зміцнення курсу євро призвело до подорожчання величезного держборгу США.

У цьому випадку не виключена ситуація, коли в кінці поточного року головною проблемою буде дефіцит держбюджету США і проблеми з виплатою боргів по американських державних паперів. Це все призведе до того, що курс євро/долар повернеться до позначки в $1,4-1,5 (євро по відношенню до гривні буде коштує близько 11 грн.).

Автор прогнозу курсу євро: Президент Українського аналітичного центру, кандидат економічних наук Олександр Охрименко.

30.06.2010


Євро може впасти до долара до 1,05 до кінця року

Єдина європейська валюта до кінця року може опуститися по відношенню до долара до рівня 1,05, після чого трохи зміцніє. Такий прогноз міститься в результатах щоквартального дослідження Прогноз розвитку єврозони (Eurozone Forecast, EEF), підготовленого Ернст енд Янг.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в компанії, курс євро до долара США, згідно з прогнозом EEF, знизиться до кінця року до 1,05, після чого відбудеться його невелике укріплення, яке послідує за поступовим відновленням економічного зростання в єврозоні.

У порівнянні з початком року це буде означати девальвацію євро приблизно на 20% до кошика валют, що відбиває структуру зовнішньої торгівлі єврозони, — йдеться в результатах дослідження.

Курс євро відчуває на собі сильний тиск, викликаний сумнівом щодо фіскальної стійкості декількох країн єврозони і їх здатності вирішувати основоположні проблеми, пояснює Марі Дірон, старший економічний радник EEF.

Зараз курс євро до долара США коливається близько 1,20, що є найнижчим значенням з 2006 року і на 20% нижче курсу на початку 2010 року, — додає експерт.

Зважаючи слабкості перспектив економічного зростання та відсутність інфляційних ризиків європейський центробанк, на думку EEF, залишить процентні ставки на незмінному низькому рівні, щонайменше до середини 2011 року.

Інформація про прогноз курсу євро надана: Ернст енд Янг

25.06.2010


Падіння євро

Ми повинні пам'ятати про те, що Греція не єдина країна з величезним дефіцитом бюджету, — відзначив валютний економіст Barclays Capital Девід Форестер. — Грецькі прогнози, що податкових надходжень в майбутньому вистачить для виконання зобов'язань, пов'язаних з програмою допомоги, надто оптимістичні, що може стати черговим баластом для євро. На думку аналітики, вартість євро може знизитися до $1,30 в найближчі три місяці.

Джерело інформації про прогноз курсу євро: finmarket.ru

21.04.2010


Прогноз курсу євро до долара знижений

Аналітики Morgan Stаnley знизили прогноз курсу євро до долара. Вони вважають, що європейська валюта до кінця року знизиться до $1,16 c $1,24. Перегляд прогнозу пов'язаний з тим, що криза з боргами Греції підірвав довіру інвесторів до Європейського центрального банку, пишуть аналітики.

Фінансові проблеми, які спочатку були на периферії [в Греції], зараз стають фінансовою проблемою для серця Європи, — йдеться у звіті Morgan Stanley. За прогнозом аналітиків, євро впаде до $1,12 в I кварталі 2011 р., а потім почне відновлюватися.

А долар буде мати хорошу підтримку до кінця 2010 р. — зростання економіки США як і раніше дивує позитивом, відзначають в Morgan Stanley.

Зараз на міжнародному валютному ринку один євро коштує $1,2408. 19 травня європейська валюта досягла свого мінімуму за чотири роки — $1,2144. Причиною такого падіння стало введення Німеччиною обмежень на фінансові спекуляції з акціями і валютою, а також загострення ситуації з грецькими боргами.

Швидше за все, ми побачимо рівень $1,16 за євро протягом найближчих двох — трьох місяців, згоден головний економіст Ренесанс капіталу Олексій Моїсеєв. На його думку, це відбудеться через те, що в єврозоні почнуть виявлятися нові проблеми у банків і урядів, які не будуть виконувати свої зобов'язання по скороченню бюджетів. Але ближче до кінця року увага інвесторів сфокусується на проблемах економіки США, яких як і раніше багато: це і бюджет, і комерційна нерухомість, вважає Моїсеєв.

За його прогнозом, до кінця року євро буде коштувати $1,24-1,26. А російський рубль зміцниться до 28,4 руб/дол (Зараз - 30,49 руб/дол). Відчутне зростання рубля відбудеться через ціни на сировину, які будуть підніматися, резюмує Моїсеєв.

Тиждень тому стало відомо, що BNP Paribas прогнозує на I квартал 2011 р. євро дешевше долара. Експерти UBS, Danske Bank, Royal Bank of Scotland і Bank of America Merrill Lynch очікують курс євро в діапазоні $1,15-1,26 до кінця року. У Credit Suisse вважають, що євро може подешевшати до $1,16 в найближчі три місяці.

Автор інформації про прогноз курсу євро Гюзель Губейдуліна: Відомості

21.04.2010


Євро буде повільно дешевшати

Фантики прокралися в гаманці

Євро став користуватися популярністю в Україні якось непомітно. Ще кілька років тому ми ігнорували європейську валюту. Легковажні салатово-блакитно-рожево-жовті купюри і грошима-то язик не повертався назвати — цукеркові фантики. Несолідно. Чи то справа пестливий око зеленню американський долар: папір товста, малюнок ребристий, друковані портрети президентів. Відразу видно всю міць американської економіки. Але часи змінилися. Через різке зростання вартості європейської валюти на світових ринках на неї почали звертати увагу і наші співгромадяни. За підсумками минулого року експерти констатували, що через девальвацію долара у світі українці поступово відмовлялися від заощаджень в зелені. І за минулий рік темпи зростання заощаджень у євро і його частина в депозитах виросли в два рази. — Найвища активність залучення депозитів у євро спостерігається в західних областях — у Закарпатті, у Львові, Тернополі, Хмельницькому, що пояснюється великою кількістю перекладів у валюті, які висилають жителі, які виїхали за кордон на заробітки, своїм родичам, — пояснили нам в одному з комерційних банків. — За рахунок накопичення цих засобів в основному і формується інтерес до депозитного розміщення в євро... До недавнього часу така тактика приносила дохід. Судіть самі: у грудні за євро давали 12 гривень. Але потім трапилося непередбачене: уряд Греції заговорило про дефолт. Замелькали новини про можливий розвал Євросоюзу, і курс євро скотився до 10,6 грн. Тобто на кожній тисячі євро українці за останні півроку втратили близько півтори тисячі гривень.

Дружба дружбою, а гроші нарізно

Доля Євросоюзу вирішувалася на минулого тижня. В уряду Греції накопичилося близько 300 млрд євро боргів. Влада Афін не справляються з виплатою кредитів. Міністри фінансів країн ЄС провели відеоконференцію, на якій ухвалили рішення про виділення кредиту в розмірі 30 млрд євро під 5% річних. Крім того, Міжнародний валютний фонд пообіцяв Греції позичити 15 млрд євро. Здавалося б, проблема вирішена. Фінансової допомоги достатньо, щоб розрахуватися по найближчих виплат і скоротити дефіцит бюджету. Але зараз навіть у найпотужніших країн Європи — Франції та Німеччини — не краще економічне становище. Жителі цих держав дивуються: навіщо допомагати грекам, якщо й у самих проблем вистачає? Тому президент Ніколя Саркозі та канцлер Ангела Меркель ховаються за туманними фразами, відповідаючи на питання журналістів про фінансову допомогу Греції. — Німці завжди йшли на поступки, якщо це було необхідно для подальшого розвитку Євросоюзу, якщо хтось покладав надію на цю угоду. Проте останнім часом все змінилося, — каже всесвітньо відомий мільярдер, фінансист і інвестор Джордж Сорос.

На його думку, кредит під 5% річних — це не панацея і ці гроші не врятують Грецію. — Обговорені Євросоюзом і МВФ 5% - технічна помилка. При таких відсотках Греції буде дуже непросто вибратися з боргової ями, — уклав мільярдер. Однак Сорос вважає, що Греція буде врятована. На його думку, грецька влада зробили все можливе, і тепер все залежить від країн Євросоюзу, які повинні дати Афінам кредит під дуже низькі відсотки.

Євровалюта буде повільно дешевшати

Така невизначена ситуація вже породила масу негативних фінансових прогнозів. — Курс євро до долара продовжить поступове зниження, — йдеться в прогнозі аналітиків BNP Paribas SA. — До середини наступного року євро опуститься до мінімального рівня, зафіксованого в березні 2006-го, — 1,19 дол/євро (зараз 1,35. — Ред.), Оскільки фінансова криза в Греції і проблеми держборгу в Єврозоні в цілому змусять Європейський центробанк зберегти рекордно низькі процентні ставки... Більше того, практично ніхто з європейських аналітиків не вірить в дорогий євро. Згідно з опитуванням основних фінансових аналітиків, проведеного агентством Bloomberg, усереднений прогноз курсу євро на 2011 рік складе 1,33 долара. Згодні з цим і українські аналітики. — Ми не виключаємо, що найближчим часом курс євро знизиться до 1,25 долара за євро, — говорить керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко. — Навіть рішення про виділення коштів на рефінансування боргу Греції може не допомогти євровалюті. А якщо почнуться проблеми у Португалії, Італії та Іспанії, то євро знизиться ще більше. До докризового рівня - 1,55 дол/євро — європейська валюта може вирости тільки через кілька років. За умови, що не буде інших економічних катаклізмів. Європейські політики впевнені: можливе банкрутство Греції може викликати падіння євро на 10%. Таку думку днями висловив прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Як бачите, при будь-яких розкладах більшість думок зводяться до одного: євро буде дешевшати.

P.S.

Греки придумали нові міфи. Наприкінці 2009 року до влади в Греції прийшла соціалістична партія ПАСОК. Георгіос Папандреу зайняв крісло прем'єра уряду Греції. А в грудні 2009 року відразу три провідні міжнародні рейтингові агентства знизили рейтинг країни. Прогноз експертів був невтішний. Бюджетний дефіцит держави до того часу досяг 12,7% ВВП (це в чотири рази вище 3-відсоткової межі, встановленого правилами ЄС), а зовнішній борг зріс до 300 млрд євро. Більш того: виявилося, що греки за часів Геракла й Одіссея не загубили майстерності в вигадуванні міфів. Греція вступила в Євросоюз 1 січня 2001 року. А через три роки стало відомо, що обдурила партнерів — занизила розмір державного боргу. За допомогою американського інвестиційного банку Goldman Sachs укладала угоди, які давали можливість країні отримувати кредити під майбутні доходи держструктур. Так, Греція продала права на доходи від лотерей та користування своїми аеропортами на багато років вперед. Подібні кредити не відбивалися на показниках зовнішнього боргу держави. Греки прикрили лавочку з лівими кредитами, але жити по коштах не навчилися.

(Андрій Гаценко), джерело прогнозу курсу євро: kp.ua.

19.04.2010


Різке зниження курсу євро в 2011 році

Курс євро до долара знизиться до середини наступного року до $1,19 — мінімального рівня з березня 2006 року, оскільки фінансова криза в Греції і проблеми держборгу в єврозоні в цілому змусять Європейський Центральний банк (ЄЦБ) зберегти рекордно низькі процентні ставки, прогнозують аналітики BNP Paribas SA.

З початку 2010 року євро подешевшав на 4,6% по відношенню до долара через побоювання, що Греція не зможе покрити дефіцит держбюджету, який більш ніж в 4 рази перевищує встановлений Маастрихтськими критеріями поріг у 3% ВВП, повідомляє агентство Bloomberg. Консенсус-прогноз аналітиків, опитаних агентством Bloomberg, для курсу євро на 2011 рік становить $1,33.

Як прогнозують аналітики, ЄЦБ підніме процентну ставку на чверть процентного пункту, до 1,25% річних, у першому кварталі 2011 року.

Євро подешевшав до $1,3532 у четвер порівняно з $1,3653 за підсумками торгів у Нью-Йорку напередодні. Інвестори побоюються, що Греція може не отримати обіцяні кредити, оскільки парламенти Німеччини, Франції та Ірландії повинні схвалити виділення своєї частки коштів.

Країни єврозони в неділю обіцяли надати Греції в разі необхідності допомогу у вигляді двосторонніх кредитів в обсязі 30 млрд євро під 5% річних, пакет може бути доповнений також позикою Міжнародного валютного фонду на суму близько 15 млрд євро.

Джерело прогнозу курсу євро: korrespondent.net.

15.04.2010


Fitch Ratings та Барозо не вірять в євро

Перспективи долара з кожним днем ​​стають все привабливішими — з економічної та психологічної боку це правильно, однак надмірне збільшення доларових активів у портфелях не може не викликати занепокоєння. Так чи інакше, найбільші гравці, як-то хеджеві фонди, схоже, не сильно цим стурбовані. За даними опублікованого опитування, проведеного TrimTabs Investment Research спільно з Barclay Hedge, 57% респондентів серед керуючих даних фондів були на боці биків протягом останніх трьох місяців.

Ще більша кількість інвесторів бачать рис. подальшого поширення епідемії суверенних боргів на території Європи. Як ми бачимо, хмари над Грецією згущаються, і, схоже, невеликий фронт має всі шанси перерости в ураган. Як би не хотілося єдиній валюті отримати підтримку, будь запевнення з вуст офіційних представників ЄС звучать вкрай непереконливо. Одне тільки твердження пана Барозо про те, що Європейський Валютний Фонд — проект довгострокової перспективи, продовжує кидати жмені ґрунту в глибоку яму, в яку, як мені здається, вже звалився євро.

У цій історії більше, ніж долар зараз виграє тільки ієна. Додатковий стимул до зростання був сьогодні отримано завдяки публікаціям рейтингового агентства Fitch з приводу слабких зрушень у зменшенні торгового дефіциту Великобританії і появі розбіжностей в рядах уряду Еллади, що стосуються плану зі зменшення суверенного боргу і того ж дефіциту бюджету. На грані непристойності виглядають зараз ці заяви, оскільки всі і так знають, що, можливо, вже пора говорити про ефемерність не лише реальних перспектив, але й надії для євровалюти як такої (у довгостроковій перспективі, звичайно).

Вищезгаданий дефіцит торгівлі товарами досяг в Англії максимального з серпня 2008 року рівня за даними січня нинішнього. За оцінкою Брайана Култона, Fitch Ratings CEO, поточний антикризовий план є занадто повільним. І це при тому, що він розрахований на чотири роки. Знову явний тиск на уряд і маніпулювання психологією фінансового співтовариства.

Таким чином, середньостроковий фокус залишився незмінним і він явно не на користь європейських валют. У середу, 9 березня, очікується публікація даних сектора виробництва Великобританії (очікується місячне зростання, зі зниженням темпів, в промисловому виробництві та обробної промисловості). У США очікується зростання складських запасів в сфері оптової торгівлі, а також публікація даних про зростання дефіциту федерального бюджету в лютому (-222 млрд. дол. — Лютневе сальдо бюджету в порівнянні з -42,6 у січні).

(Михайло Ялі). Джерело прогнозу курсу євро: marketzz.com.

09.03.2010


Сорос проти Євро

Мільярдера і біржового спекулянта звинувачують в організації змови проти євро. Набирає обертів скандал з змовою проти євро почався ще минулого тижня. Саме тоді відомий мільярдер Джордж Сорос опублікував статтю в The Financial Times, де попередив: євро може не пережити нинішню кризу. Відповідно особисто він, Джордж Сорос, йде з валютного ринку та буде вкладатися в золото.

Криза, на думку Сороса, виявив серйозні вади в економічній структурі ЄС. Вони зокрема, полягають у тому, що країнам начебто єдиної єврозони доводиться рятувати свої банківські системи кожної в індивідуальному порядку. У деяких це виходить погано — як у випадку з гучною кредитною кризою в Греції. А ще існують Іспанія, Італія, Португалія, Ірландія, фінансові проблеми яких в перспективі можуть викликати нові кризи в єврозоні. Якщо найближчим часом не будуть прийняті якісь рішучі заходи, євро, дуже ймовірно, чекає крах — робить висновок мільярдер.

Європейським чиновникам, ясна річ, такі заяви не сподобалися. Тим більше, що від слів Сорос перейшов до справи. Належний йому фонд Soros Fund Management, а також ряд інших великих інвестиційних фондів вже звинувачені в тому, що занадто агресивно продають європейську валюту. Розгойдування човна на валютних ринках особливо стурбувало, зокрема, прем'єр-міністрів Греції та Іспанії — країн, яким фінансова підтримка ЄС зараз потрібна найбільше.

Варто зауважити, що побоювання щодо розгойдування човна зовсім не марні. Експерти згадують, що одного разу, в 1992 році, Соросу вже вдалося провернути вкрай вдалу (для нього) широкомасштабну валютну спекуляцію, що викликала рекордне падіння англійського фунта стерлінгів. Як відзначає газета Wall Street Journal, падіння євро до рівня в 1 долар (про що подейкують в інвестиційних колах, близьких до Соросу) для біржових спекулянтів — те, що називається угода життя. На таких угодах мільярдерами і стають.

Звичайних росіян, яким біржові гри в особливо великих розмірах не світять, у всій цій історії, звичайно, найбільше цікавить достатньо прагматичний питання: чи можна, як і раніше вважати надійними заначки в євро або краще послухати Сороса?

-По правді кажучи, для євро дійсно настали не найкращі часи, — вважає Олександр Осін, головний економіст УК Фінам Менеджмент. — У довгостроковій перспективі єврозоні буде проблематично оплачувати накопичилися там борги. Звичайно, будуть прийняті штучні заходи для підтримки євро, які можуть привести до тимчасового зростання курсу цієї валюти. Але борги-то залишаться. При цьому на відміну від США, на борг яких працюють інші країни, Європа надана сама собі — і в цьому плані позиція долара виглядає більш стійкою, ніж євро...

Поки суть та діло, євро після тривалого падіння трохи підріс — на тлі заяви влади Греції про додаткові заходи щодо подолання кризи. Офіційний курс євро по ЦП на завтра - 40,6 руб, що на 7 коп. вище, ніж сьогодні.

А В ЦЕЙ ЧАС

Міжнародний валютний фонд дійшов висновку, що розвиваються пора згортати антикризове стимулювання своїх економік.

Ні, МВФ не вважає, що наслідки кризи — уже пройдений етап. Просто Фонд стурбований надто вже стрімким зростанням цін на сировину, особливо на нафту і промислові метали. А обумовлений цей ріст попитом з боку країн на чолі з Китаєм, ВВП якого в цьому році, за оцінками МВФ, виросте на 10%. До речі, нещодавно головний економіст Міжнародного енергетичного агентства заявив, що не виключає зростання цін на нафту до 150 доларів за барель, що, звичайно, не кращим чином позначиться на світовій економіці в цілому.

Олена Аракелян. Джерело прогнозу курсу євро: kp.ru.

03.03.2010


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua